Як контролювати стрес

Статистика поширення коронавірусу не перестає лякати моторошними цифрами, змушуючи відчувати страх. Ми зібрали 7 порад психологів, які допоможуть втамувати панічні настрої.

Пам’ятайте — ваше психологічне здоров’я понад усе!

1.Створіть власний інформаційний режим. У стані неспокою хочеться переглядати стрічку новин кожні 5 хвилин, що тільки додає тривожності. Встановіть чітке правило: перевіряти стрічку не більше 3 разів на день і дивитися лише 1 випуск новин.

  1. Дайте своєму тілу фізичного навантаження. Фізичні вправи допоможуть знизити рівень гормону стресу адреналіну. Інтенсивне тренування або легенька зарядка, прибирання чи біг – все це допоможе заспокоїтися.
  2. Розвантажте простір навколо себе. Психологи стверджують, що активності, пов’язані з наведенням ладу – байдуже у шафі чи комп’ютері – повертають відчуття контролю над життям, якого так не вистачає в період невизначеності.
  3. Тут і зараз. Ви не можете змінити майбутнього, але можете змістити фокус уваги на теперішньому. Тіло в цьому допоможе – зосередьтеся на тому, що відчуваєте. Тепло від чашки кави або чаю, його приємний аромат і смак – все це допоможе сконцентруватись на тому, що тут і зараз. А з цим прийде спокій.
  4. Що ви можете змінити прямо зараз? Це запитання допоможе зібратися та розробити план дій в разі необхідної ситуації. Ви можете скласти список необхідних речей, телефонів та контактів людей, яким зможете зателефонувати у випадку небезпеки. Чим детальнішим буде план дій, тим більше шансів заспокоїтися. Потрібно зрозуміти, що ви готові до будь-якої ситуації та перестати панікувати.
  5. Фільтруйте інформацію. Можливо те, через що ви так переймаєтеся, взагалі фейк. Тому перевіряйте новини і зберігайте спокій.
  6. Говорити про те, що турбує. Якщо щось викликає сильне занепокоєння, рекомендуємо проговорити це – навіть із самим собою. Психологічний феномен – коли ви в голос називаєте емоцію, яку відчуваєте, її сила впливу зменшується.

ЧИТАТИ ЩЕ

ТОП-20 найщасливіших країн світу

Щастя може визначатися по-різному в залежності від культури, країни та індивідуальних уподобань. Але деякі держави виділяються завдяки високому рівню благополуччя своїх мешканців. Навіть у північних...

Тривалість життя по країнах: де живуть довше

За останні 20 років з 2000 до 2020 року показник середньої тривалості життя збільшився приблизно на 6,6 років і тепер становить 73,4 роки. 2020 року...

Красуня Джулія Робертс: секрети привабливості актриси

Практично чверть століття популярна актриса Джулія Робертс входить до групи найкрасивіших жінок світу. І не потрібно робити поправку на вік: чарівна красуня, як і раніше,...

Як сервувати стіл: корисні поради

Корисні поради, як зробити святковий стіл не тільки смачним і поживним, але й стильним, а також додати йому новорічної символічності. Сервування Дотримуйтеся єдиної стилістики. Кольори скатертини, посуду,...