Foundation
Foundation

Ірландія дозволила зйомки на своїй території з 29 червня. Передбачається, що до числа американських кіно- і ТБ-проектів, що повертаються, увійде науково-фантастичний серіал Apple TV + Foundation, заснований на книзі Ісаака Азімова, з Джаредом Харрісом в головній ролі. Також очікується повернення історичної трилера студії Дісней Остання дуель (The Last Duel) режисера Рідлі Скотта з Меттом Деймоном, Адамом Драйвером, Джоді Комер і Беном Аффлеком.

У Великобританії вже почалися або готуються до зйомки Мир Юрського періоду: Влада (Jurassic World: Dominion) студії Universal і другого сезону Війни світів (War of the Worlds).

Не відстає і Східна Європа. Кіновиробництво тут і в країнах Балтії відновилося, і більшість країн регіону готуються вітати американські знімальні групи. Сьогоднішні правила Євросюза свідчать, що громадянам США дозволяється в’їжджати в країну EC тільки при особливих обставинах, але можуть бути виключення, зокрема для кіногруп.

У Чеській Республіці міжнародним кіно- і телепроектів, які були змушені перервати свої зйомки, було дозволено повернутися в країну вже з середини травня. До них відносяться серіали платформи Amazon Prime Carnival Row (Карнівал Роу) і Wheel Of Time (Колесо часу), міні-серіал Marvel Studios Сокіл і Зимовий Солдат (The Falcon and the Winter Soldier). Дата початку зйомок зараз визначається.

У Румунії місцеві компанії, такі як Castel Film і Alien Films Entertainment, готуються розпочати співпрацювати на американських проектах з наступного місяця. Деталі поки тримаються в секреті.

Після відновлення місцевих зйомок в Угорщині в середині червня, серіал Netflix Terra Vision почали тут знімати в липні. Найближчі проекти включають в себе Дружину Банкіра (The Banker’s Wife) для Amazon і Соловей (Nightingale) для студії Sony.

І коротко про касові збори. Звичайно, не в Америці. Південнокорейський трилер Півострів (Peninsula) відкрився в ряді країн Азії зі збором в 19-20 млн доларів за минулий вікенд. Високі показники фільму, нехай на обраних азіатських ринках, включаючи Тайвань – хороша новина для світової кіноіндустрії в умовах кризи, що продовжується з корона вірусом на тлі побоювань, що більшість глядачів в кінотеатри не повернуться навіть коли вони відкриються.

Півострів також допоміг системі кінотеатрів з гігантським екраном Imax зібрати першу після початку епідемії касу за вихідні в 1 мільйон доларів, включаючи 750 000 доларів з 45 екранів на п’яти азіатських ринках. Південна Корея лідирувала з $ 365 000 с 18 екранів. На Тайвані 10 залів IMAX зібрали 310 000 доларів, що є другим кращим дебютом для корейського фільму.

Європейський бокс-офіс також потихеньку повертається. На вихідних трилер c Расселом Кроу в головній ролі Несамовитий (Unhinged) дебютував у Німеччині. Дані про касові збори будуть оголошені пізніше.

Кінотеатри в США сподівалися відновити роботу до кінця липня і Несамовитий повинен був відкритися тут 31 липня. Однак зростання числа випадків коронавірусу в низці штатів робить це дуже малоймовірним.