Том Круз
Том Круз

Уряд Великобританії звільнить деяких провідних американський акторів, таких як Том Круз, і їх знімальні групи від 14-денного карантину для приїжджаючих до Сполученого Королівства, щоб дозволити голлівудським блокбастерам відновити виробництво в країні. Зауважимо, що «звичайним» американцям в’їзд в Англію, як і в країни Євросоюзу, на сьогоднішній день заборонений. Що стосується Великобританії, то як правило, інші іноземці, навіть допущені в країну, до сих пір вимушені після прибуття відбути 14 днів карантину.

На цей крок британці пішли після розмови на минулому тижні між міністром культури країни Олівером Доуденом і Крузом. Це виняток дозволить картині Місія неможлива 7 – де в головній ролі і в якості продюсера виступає Том Круз – відновити зйомки на Warner Bros. Studios Leavesden, недалеко від Лондона. Інші потенційні блокбастери, які зможуть почати або відновити зйомки в країні, включають новий Бетмен, Мир Юрського періоду: Влада (Jurassic World: Dominion), Фантастичні звірі і де вони мешкають 3 (Fantastic Beasts and Where to Find Them 3), музичну адаптацію Попелюшки (Cinderella) і ремейк діснеївського Русалочки (The Little Mermaid).

Проте, виключення супроводжено умовами. Зйомки, які відновлюються, будуть проходити тільки в Англії, а члени знімальної групи будуть жити в безпосередній близькості від знімального майданчика і не зможуть спілкуватися з навколишнім населенням.

Не відстають від Британії, що покидає ЄС в цьому році і країни Евросюзу в ньому залишаються. Угорщина, Чехія, Хорватія, Сербія і Болгарія підтвердили, що мають намір взяти цього літа знімальні групи з США за умови дотримання ними вимог безпеки. Причому кінокомісії Чеської республіки сама спеціально зв’язалася з голлівудськими студіями, щоб розвіяти їхні побоювання.

Ісландія, яка підтримує тісні відносини з Євросоюзом, також планує зробити для американських та інших кінематографістів виключення. Правда, продюсерам доведеться відправляти інформацію в ісландські інстанції про здоров’я членів знімальної групи, що прилітають, а також про фінансову значущість проекту для місцевої економіки, а потім чекати офіційної відповіді.

У всіх названих країнах, як і в Англії, іноземні знімальні групи будуть зобов’язані дотримуватися суворих місцевих протоколів безпеки, які в різних державах наказують схожі правила: соціальне дистанціювання, носіння індивідуальних засобів захисту, посилена гігієна. Більшість працівників знімальних груп, задіяних у зйомках, які повинні будуть складатися з місцевих фахівців.

Повернемося в США, де вірус як і раніше лютує. Дісней знову відклав випуск блокбастера Мулан. Цього разу до 21 серпня. Ця картина режисера Нікі Каро повинна була з’явитися в кінотеатрах 24 липня, але в зв’язку з повторним зростанням кількості випадків захворювань COVID-19 в Каліфорнії і декількох інших штатах плани Діснея змінилися. Компанія також затримує заплановане на наступний місяць відкриття Діснейленду в Анахаймі, Каліфорнія. Зміна дати випуску Мулан послідувала за оголошенням студії Warner Bros. про те, що з нетерпінням очікуваний випуск картини режисера Крістофера Нолана Довід (Tenet) в черговий раз перенесено. На цей раз з 31 липня на 12 серпня.