За сприяння Українського культурного фонду завершилися зйомки тізеру до українського повнометражного фільму «Три місяці до зими»

Сценарій майбутньої стрічки розповідає про життя колишнього бійця УПА, який після таборів та заслання намагається почати жити сімейним життям звичайного радянського українця, але празька весна вириває його з цього затишку, дарує ілюзію ще одного шансу, повертаючи до лав борців за свободу. Проте часи змінилися, а з ними змінилися й методи боротьби: замість збройного опору – молодіжні страйки, культурні протести.

«Цей фільм – спосіб провести ревізію національної історії. Час, про який тут йдеться, є дуже важливим, оскільки саме тоді закладалася матриця сучасної України. До того ж, ми фактично не маємо жодного “художнього свідоцтва” життя українців в той період. Цей проект – спроба дати відповідь на запитання “якими ми були?” в 1960-ті. Адже, попри все, Україна існувала тоді теж. Ми вважаємо, що зрозуміти нас сьогоднішніх неможливо без нас тодішніх. Бо минуле – пролог майбутнього. Сьогоднішня Свобода (саме сьогоднішня) починалася в середині 1960-х років, і це відчувалося і в активності дисидентського руху, і в революційних художніх завоюваннях, таких як “Тіні забутих предків” Параджанова»,  – розповідають продюсер стрічки Олександр Омельянов та креативний продюсер Андрій Алферов.

Три місяці до зими
Три місяці до зими

Режисером тізера та майбутньої стрічки став Станіслав Гуренко, відомий своїм повнометражним документальним роуд-муві «DUSTARDS», який отримав низку нагород на міжнародних фестивалях, серед них International Independent Film Awards (Platinum Award), London Independent Film Awards (Best Documentary) та Worldfest-Houston International Film Festival (Remi winner).

Партнером стрічки виступає Одеська кіностудія в особі продюсера Андрія Осіпова.

Вихід фільму у прокат заплановано на 2021 рік.

ЧИТАТИ ЩЕ

Mom beats me: what to do

Family relationships between parents and children can be complex and sometimes confusing. Sometimes situations arise in families when children face physical punishment from their parents....