Помер іранський режисер Аббас Кіаростамі

4 липня, у віці 76 років пішов з життя іранський режисер Аббас Кіаростамі. Фільммейкер помер у Парижі після лікування раку шлунково-кишкового тракту.

«Він не був просто режисером, він був сучасним містиком, як у кіно, так і в особистому житті. Він проклав шлях для інших і вплинув на багатьох. Це втрата не тільки для світу кіно, але й для всього світу», – сказав близький друг режисера Асгар Фархаді. Також він додав, що своїми фільмами Кіаростамі надихав нові покоління іранських режисерів.

За своє життя він зняв понад 30 фільмів, серед яких були короткометражні роботи, експериментальні картини, а також ціла низка полнометрадних фільмів, що стали фестивальними хітами. У 1997 році він удостоївся «Золотої пальмової гілки» за свою стрічку «Смак вишні». Його картина «Завірена копія» принесла акторську нагороду цього ж кінофоруму Жюльєт Бінош. Остання його повнометражна робота «Як закоханий» вийшла в 2012 році.

Окрім кінематографа Кіаростамі також займався фотографією і писав вірші.

ЧИТАТИ ЩЕ

Mom beats me: what to do

Family relationships between parents and children can be complex and sometimes confusing. Sometimes situations arise in families when children face physical punishment from their parents....