«Оскар»: Усі переможці номінації «Кращий оператор» в одному кліпі

В мережі з’явилось відео в якому змонтовані кадри з фільмів, які отримували перемогу в номінації «Кращий оператор».

Менш ніж за вісім хвилин глядач може переглянути уривки з фільмів «Титанік», «Аватар», «Гравітація», «Початок», «Життя Пі», «Лалаленд» та багатьох інших.

Дана премія деякий час вручалася без попередніх номінацій. З 1930 по 1967 роки (з єдиним винятком в 1958 році) були окремі премії за чорно-білі і кольорові фільми. Коли поділ скасували, єдиним чорно-білим фільмом, який удостоївся премії, був «Список Шиндлера» (1993).

Операторська робота – один з найважливіших компонентів процесу кіновиробництва. Оператори комплектують необхідну знімальну техніку, глибоко втягуються в відбір виразних композицій або кадрів, запасаються плівкою та контролюють монтаж знятого матеріалу, вони взаємодіють з режисерами, щоб найкращим чином перенести на екран задумані зображення.

Деякі кінематографісти стали легендами в своїй області, вони розвинули унікальний стиль, використовуючи безліч інструментів і методів.

Наприклад, Роберт Річардсон, який отримав Оскара за «Кращу операторську роботу» у 2012 році за роботу над фільмом «Хранитель часу», використовував реальні місця і природні джерела світла щоразу, коли це було можливо. Кадр в фільмотеці, який знімали в бібліотеці Сент-Женев’єв, пов`язаний зі світлом, що ллється через вікна. Це не цифрова ілюзія, а справжній сонячне світло.

У 2018 році нагороду отримав 68-річний британський оператор Роджер Дікінс за роботу над фільмом режисера Дені Вільнева «Той, що біжить по лезу 2049». Для Роджера це вже 14-я номінація на «Оскар», але перша перемога.

ЧИТАТИ ЩЕ

Кохання з перешкодами: дивитися ромком онлайн

Фільм «Кохання з перешкодами» - це романтична комедія у найкращих французьких традиціях. Вона вийшла на екрани у 2012 році та зібрала позитивні відгуки не лише...