Фільм «Дике поле» за романом Жадана вийде в листопаді

Режисер фільму «Дике поле» Ярослав Лодигін оголосив, що стрічка вийде у всеукраїнський прокат 8 листопада.

Картина розповідає про хлопця на ім’я Герман, який змушений повернутися в своє рідне містечко на Донбасі. Його старший брат зник, і тепер герою належить захистити сімейний бізнес – стару бензоколонку. А разом з нею – друзів дитинства і любов в боротьбі проти тих, хто захоплює шматок за шматком землю, перетворюючи її в кукурудзяні поля і залізницю, яка нікуди не веде. Чим закінчиться ця повна іронії і пригод подорож через Дике Поле?

«Фільм вийшов дуже світлим, у кожній сцені «Дикого Поля» ми заклали щось смішне, і нам дуже приємно, що ви це помічаєте, – прокоментував режисер Ярослав Лодигін. – Не зважаючи на те, що відбувається багато складних подій – є втрати, є жорстокість, картина наповнена світлим гумором».

Продюсер проекту Володимир Яценко також зазначив, що «Дике Поле» – неймовірно іронічна і самоіронічна історія, яка говорить про дуже важливі речі: що для кожного з нас означає наша батьківщина і наша земля, і де ті червоні лінії, які ми нікому не можемо дозволити перейти, де почуття нашої власної гідності, і що таке для кожного з нас любов і дружба?

В ролях: Олег Москаленко (Герман), Володимир Ямненко (Коча), Георгій Поволоцький (Травма), Олексій Горбунов (Пастор), Руслана Хазіпова (Оля), Євгенія Муц (Катя), Сергій Жадан та інші.

Також творча група пояснила своє рішення перейменувати картину в «Дике Поле»: «В певний момент настало відчуття, що треба розмежувати книгу і фільм, і ми знайшли назву «Дике Поле», розуміючи, що це найбільш ємна характеристика того, що ти відчуваєш, перебуваючи там, – розповів Ярослав. – Адже майже третина України – степова зона, яка історично мала назву Дике поле, так цю територію називали латиною, такий її знали в Середньовіччі, і з таким же відчуттям дикого поля ми живемо і сьогодні. І то, як зараз виглядають ці місця, дух, характер, причини, чому все саме так – точно такі ж, як були в ті часи, коли ця назва тільки з’явилася. Так ми відчули, і зрозуміли, що маємо право сказати: «Так, це – «Дике Поле».

Виконавець головної ролі Германа актор Олег Москаленко зізнався, що найстрашнішим для нього було очікування зустрічі на майданчику з Сергієм Жаданом. «Ми саме знімали сцену в лікарні, коли Сергій приїхав на майданчик. Він сидів за плейбеком і спостерігав за тим, що відбувається. І ось настала маленька перерва, я виходжу на вулицю, а він каже: «Ось ми думали з дружиною, як воно буде. А воно – нормально!» І у мене відразу відлягло: раз Жадан благословив, значить справа піде».

Перед столичною прем’єрою картину покажуть у невеликих містах на Сході України, в тому числі в Старобільську, де пройшла основна частина зйомок. «Для нас було важливо знімати саме в цих місцях, щоб відчути землю і не збрехати в цій історії. Але іноді ми знімали в таких місцях і при таких обставинах, де, здається, до нас ніхто і ніколи не бував», – розповів Володимир Яценко.

ЧИТАТИ ЩЕ

Mom beats me: what to do

Family relationships between parents and children can be complex and sometimes confusing. Sometimes situations arise in families when children face physical punishment from their parents....