Два лисих замість одного

Що б там не казали про засилля франшиз, ремейків, переосмислень і спіноффів, хотів би я знати, що б великі студії робили, якби не клепали ось ці самі вищезгадані картини одну за одною? І, на жаль, каса є тому найточнішим підтвердженням.

Ось вам ще один яскравий приклад: дев’ята за рахунком (саме дев’ята!) Спекуляція на успішної франшизи «Форсаж» (Fast and Furious) навіть без участі в ній знакового актора Віна Дизеля, змогла непогано відкритися – особливо в світі поза Північною Америкою.

Я говорю про екшен-картину «Форсаж: Хоббс і Шоу» (Fast & Furious presents: Hobbs & Shaw) – в якій два лисих другорядних персонажа з попередніх «Форсажів» – актори Дуейн Джонсон і Джейсон Стейтем – стали двома рівними головними героями замість одного лисого Дизеля і легко виграли гонку за перемогу в уїк-енді.

Фільм студії Universal досяг вершини північноамериканського (США і Канада спільно) прокату в свій перший вікенд з $ 60,8 мільйона.

За межами Північної Америки досягнення були куди більш форсованими. Картина відкрилася в 63 зарубіжних країнах зі 181 мільйонами доларів зборів (і посіла перше місце за результатами першого уїк-енду в 52-х з них). На перший погляд 181 мільйон плюс майже 61 мільйонів «удома» непогана цифра, але виробництво фільму коштувало 180 з гаком мільйонів, не враховуючи витрати на маркетинг, тож картині доведеться потрудитися, щоб окупитися і принести прибуток.

Накачана м’язами франшиза як правило, була набагато більшим гравцем за кордоном, особливо в Китаї та Південній Кореї, де «Хоббс і Шоу» не з’являться до кінця цього місяця. Тому лідером легко стала Росія з $ 8,2 мільйона, за нею слідували Великобританія ($ 7,8 млн.), Індонезія ($ 7,7 млн.), Індія ($ 7,4 млн.), Мексика ($ 6,9 млн.) і Японія ($ 6,6 млн.).

Цей збір в майже $ 61 млн – кращий у кар’єрі Джонсона поза основними фільмами «Форсажу», де він раніше був на других ролях. Те ж саме стосується Стейтема.

Режисер Девід Літчч («Дедпул 2») явно орієнтувалися на більш молоду аудиторію. Понад 70 відсотків глядачів були молодші 34 років. Білі американці склали 40 відсотків покупців квитків, за ними слідують іспаномовні (24 відсотки), афроамериканці (20 відсотків) і вихідці з Азії та інші (16 відсотків).

Відносному успіху фільма не завадило, звичайно, що серед акторів були такі зірки як Ідріс Ельба, Хелен Міррен і Ванесса Кірбі, яка нещодавно здобула популярність завдяки серіалу «Корона», де вона грала принцесу Маргарет, сестру королеви Єлизавети.

Вісім фільмів «Форсажу» (була ще одна менш відома предтеча) зібрали майже 5 мільярдів доларів у світовому прокаті, що робить його найбільшою франшизою студії Universal.

«Король Лев» (The Lion King) студії Disney, який очолював таблиці зборів останні три вікенди, посів друге місце з $ 38,2 мільйона. «Лев» наричав більше $ 400 мільйонів у Північній Америці. У цей вікенд він заробив ще $ 72 мільйони в 53 країнах за кордоном і тепер світовий збір картини досяг $ 1,19 мільярда.

Фільм режисера Квентіна Тарантіно «Одного разу… в Голлівуді» добре встояв у свої другі вихідні. Розрахований на дорослу публіку фільм, де в головних ролях Леонардо ДіКапріо і Бред Пітт, пережив зниження відвідуваності на 51 відсоток, що нормально, але все ж зібрав 20 мільйонів доларів. «Домашні» збори картини після цих вихідних становлять $ 78,8 мільйона.

ЧИТАТИ ЩЕ

Євробачення: Історія Вогняної саги – дурна, але чесна комедія про пісенний конкурс

Комедія «Євробачення: Історія Вогняної саги» хльостко висміює все банальне і недолуге, що є в цьому пісенному конкурсі. Але разом із тим і ефектно виділяє сильні...