Документальна стрічка «Українські шерифи» вийшла в прокат

На екрани кінотеатрів повертаються «Українські шерифи» Романа Бондарчука – стрічка, яку Україна днями висунула на здобуття премії «Оскар» за кращий фільм іноземною мовою.

Покази відбуваються в столичних кінотеатрах «Київ», «Жовтень» і «Кінопанорама».

У центрі сюжету – село Стара Збур’ївка, куди складно викликати поліцію. Для охорони порядку громада села обирає двох шерифів: 50-річного Віктора Крівобородька і 44-річного Володимира Рудковського. Поки вони розбираються з крадіжкою качок і сімейними сварками, в село повільно проникають новини з війни і порядку в армію. «Українські шерифи» – це погляд на новітню історію країни через життя маленького південного села.

Режисер Роман Бондарчук закінчив Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. І.Карпенка-Карого. Його наставником був Юрій Іллєнко – один із засновників Української школи поетичного кіно. Роман створив ряд короткометражних фільмів, документальних стрічок. Як режисер документального кіно співпрацював з телеканалам ZDF, ARTE, MDR і іншими.

Світова прем’єра картини відбулася на Міжнародному фестивалі документального кіно в Амстердамі (IDFA), де удостоїлися спеціального призу журі в основному конкурсі. Серед недавніх перемог фільму – Гран-прі польського фестивалю Docs Against Gravity.

Національна прем’єра «Українських шерифів» відбулася в рамках Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

+