Що варто дивитися на 44-й «Молодості»

Протягом дев’яти днів у рамках 44-ї «Молодості» показується більше 150 фільмів. Аби не заблукати у перенасиченій програмі кінофоруму, ми відібрали найцікавіші його прем’єри.

Не варто пропускати грузинську стрічку «Наречені» Тінатін Каджрішвілі. Розповідає вона про чоловіка, який знаходиться за гратами, та його дружину, яка може приходити до нього лише раз на місяць. Чи зможуть вони втримати одне одного, незважаючи на такі складнощі у стосунках?

Незважаючи на те, що в цій кавказькій країні щорічно знімають трохи більше десяти стрічок – серед них обов’язково знаходиться хоча б кілька фестивальних хітів. Цьогоріч, наприклад, таким став «Побачення наосліп» Левана Когуашвілі, який було відзначено другою за значенням нагородою цьогорічного Одеського кінофестивалю.

Ще одна грузинська стрічка на фесті – «Кукурудзяний острів». Її режисер Георгій Овашвілі п’ять років тому переміг на «Молодості». А картина, яку він привозить у Києв цьогоріч, перемогла на кінофестивалі класу «А» у Карлових варах.

Зазвичай програма франкофонного кіна – одна з найцікавіших на фесті. Проте цьогоріч ця підбірка досить слабка. Натомість Скандинавська панорама як завжди, тримає марку. З північного півострова до Києва завітає, серед іншого, режисерська версія найскандальнішого фільму останніх років – «Німфоманка» Ларса фон Трієра.

Середньостатистичний рейтинг усіх скандинавських стрічок на фесті дорівнює семи. Обов’язковими для перегляду є картина Рубена Остлунда «Турист», яка була відзначена у Каннах, та фільм Ганса Петтера Моланда «Дурна справа нехитра», якому критики присвятили багато схвальних рецензій.

За доброю традицією «Молодість» збирає не тільки кіноманів, але й тих, хто страждає на безсоння. Останнім стануть у нагоді два спецпокази «Довгі ночі короткого метру». Після їх відвідання свідомість глядачів буде заповнена короткометражками на рік у перед.

Одне з нововведень цьогорічної «Молодості» – програма Словацьких фільмів. Вона складається з шести фільмів, серед яких і перша в історії повнометражна словацька стрічка «Яношик» (1921), і шедеври чехословацького кіна 60-х, коли кінематограф країни був у зеніті.

Нестандартним для фестивалю є також показ кіноверсій концертів. Цього разу демонструватиметься «BJÖRK: BIOPHILIA» від режисерів Ніка Фентона та Пітера Стрікленда. Шанувальникам епатажної співачки випаде щастя побачити унікальний фільм, в основу якого покладено її останнє концертне шоу. А вітчизняним кіноманам буде привід порівняти цю стрічку з подібним фільмом про Океан Ельзи, який наразі монтує Сергій Буковський. Документальний фільм про український рок-гурт має вийти наступного року.

ЧИТАТИ ЩЕ

Найкрасивіші весільні сукні з кіно

У Нью-Йорку нещодавно завершився Тиждень весільної моди, на якій бренди показали сукні сезону осінь-зима 2018/2019. Але наречені частіше шукають сукню, як в улюбленому фільмі, аніж...

Як накачати прес у домашніх умовах: Ефективні вправи та поради

Прес – це одна з тих частин тіла, яку багато людей прагнуть покращити. Незалежно від того, чи ви хочете досягти рельєфного живота або просто зміцнити...

Зелений чай: яку користь він приносить

Зелений чай є одним із найпопулярніших напоїв у всьому світі. Його історія налічує тисячі років, і вона широко використовується в культурі різних народів. Але окрім...

Собаки та подорожі: чудова фотосесія

Фотограф Ганна Гейер любить подорожувати і бере із собою своїх чотириногих улюбленців. Ось про що вона пише: "Привіт, друзі! Мене звуть Ганна. Я живу в Австрії...