Що робить сексуальну сцену сексуальною? Ба більше, що робить сексуальну сцену хорошою? Це стало особливо складним питанням в останні роки, адЛюбов, же детальні описи того, що відбувається за лаштунками фільмів, які ми любимо, ускладнюють наші відносини з їхніми незабутніми моментами.

За останні 17 років відбулось багато такого, що варто навіть святкувати. Поступово світ кінематографу відходить від чоловічого погляду, який за замовчуванням довгі роки виступав перспективою для любові, сексу і всього що відбувається між людьми. З’явився ряд сексуально позитивних, доброзичливих до ЛГБТ і, в іншому, перспективних кінематографістів, які роблять сексуальні сцени дуже насиченими, динамічними.

Саме такі моменти, в яких є не лише форма, але й глибокий зміст виділили критики indie wire та створили список 20-ти кращих сексуальних сцен в кіно 21 століття.

Секретарка (2002)

Фільм докладно описує розквіт садомазохістських відносин між боязкою, сором’язливою секретаркою Лі і її надзвичайно вимогливим босом Греєм. І коли містер Грей висловлюється проти розвитку їхніх відносин, Лі не бажає відмовлятись від своєї любові. Вони перетворюють вибір бути разом в по-справжньому ніжну любовну сцену.

Американська любка (2016)

Перед глядачами постає історія нещасливого роману між дівчиною Стар і хлопцем Джейком. Вони дуже зближуються під час мандрів по усій країні в пошуках грошей і веселощів. Одного особливо поганого дня Джейк рятує Стар. Такий галантний вчинок завершується тим, що пара їде на зустріч заходу на викраденій машині. Саме там вони, нарешті, піддаються силі тяжіння між ними. Туманна, чуттєва, сексуальна сцена збуджує настільки, наскільки небезпечною здається.

Вікенд (2011)

Інтимний і тонко настроєвий дебют Ендрю Гейга включає в себе як мінімум дві розкішні сексуальні сцени. Одного разу в п’ятницю після вечірки з друзями Рассел вирушає до гей-клубу в Ноттінгемі і зустрічає там Глена. Нові коханці пишуть свою загальну пам’ять про цю першу ночі разом. Грубші деталі стають більш інтимними за відсутності інших.

Вона (2013)

Віртуальна історія кохання Спайка Джонса є однією з найвпливовіших протягом років, незважаючи на її цифрову складову. Перша «фізична» зустріч Теодора і Саманти складається з розповідей про те, що робив би він, якби вони дійсно були дійсно разом. Екран стає темним, так як його описи стають більш детальними, що дозволяє нам уявити сценарій так, як є. «Ти відчуваєш себе справжнім, – каже Теодор, перш ніж вони почнуть. Зрештою, що ще важливо?

Загін Америка: Всесвітня поліція (2004)

Два члена однойменної контртерористичної організації займаються найбільш мальовничим сексом маріонеток, який лише можна уявити. Спочатку з тихою чуттєвістю, а потім дещо гіперболізовано вони оспівують своє кохання.  Ця сцена є хорошим нагадуванням про те, що сексуальні сцени також можуть бути смішними.

Любов (2015)

У цьому фільмі є одні з найбільш видовищних сексуальних сцен, які коли-небудь знімалися, але жодна з них не була настільки ж еротичною, як первісне тріо. Знята з пульсуючою енергією, яка захоплює плотське тяжіння між персонажами. Режисер створює сексуальну сцену, яка, здається, може бути моделлю усіх відносин для його персонажів.

Аномаліза (2015)

Персонажі Чарлі Кауфмана глибоко небезпечні і недосконалі. Ця люди – ляльки, що займаються орал ьним сексом, почуваються некомфортно, солодко і, що найважливіше, сподіваються. Ви можете не очікувати, що сексуальна сцена у цьому фільмі захопить вас, як вона робить це. Адже дві поранені душі нарешті усвідомлюють, що у них є шанс на глибокий людський зв’язок.

Загублена (2014)

Розамунд Пайк зіграла в  диявольській сексуальній сцені, в якій вона була єдиним, хто вижив. Головні герої ось вже як п’ять років живуть у шлюбі. На святкуванні ювілею один з винуватців торжества зникає. У будинку були виявлені сліди боротьби і цілий ланцюжок ключів до розгадки – щороку дружина влаштовувала для свого чоловіка «полювання за скарбами».

Керол (2015)

Залишаючись в тихому мотелі в Айові, Керол стоїть за Терезою і дивиться на неї в дзеркало, перш ніж нахилитися вперед і подарувати пристрасний поцілунок. Вона кладе Терезу в ліжко, проводячи руками і губами по тілу Терези, досліджуючи. Сцена сповнена пристрасті, адже жінки просто не можуть отримати достатньо один одного, їх тіла і волосся заплутані, їх роти притиснуті один до одного, видихаючи чистий екстаз.

Назви мене своїм іменем (2017)

Історія про перше кохання, наповнена еротизмом і романтикою на кожному кроці, в якій можна знайти біблійний заборонений плід, який у фільмі уособлює не лише роман між Еліо та Олівером, але і стиглий персик. Дозрівання цього фрукту римується із ключовим усвідомленням Еліо власної сексуальності.

Басейн (2003)

Фільм Франсуа Озона нагадує еротичний сон, але те, що робить його настільки сексуальним, – це лінія, яка часто розмивається між тим, що є таємним бажанням і відкритою хтивістю.

Це динаміка у відносинах між британським автором середнього віку і сексуально розкутою французькою юнкою. У цій сцені камера досліджує блискуче тіло молодої жінки, наче ніжно погладжуючи її. Ми бачимо тінь Рамплінга, що стоїть над нею, очі закриті, вона мастурбує

Країна тигрів (2000)

Фаррелл із товаришами пробирається в стрип-клуб, де вони стикаються з двома неймовірно спраглими панянками. Роланд оголошує, що він орендував готельний номер, де всі збираються «трахатись до закінчення війни». Це триває не так довго, але чотири актори дійсно можуть зайнятися найсексуальнішою сценою і зрозуміти, що в цьому житті є щось краще, ніж вбивати.

Місячне сяйво (2016)

Дуже особиста історія, майже інтимна, але без нахабства чи вульгарності. Це кіно, в першу чергу, заклик до порозуміння, а не нав’язування безапеляційної точки зору. Шарон – підліток, який переживає свою першу сексуальну зустріч.

Сцена стає скоріше кульмінацію блаженства, ніж кульмінацію пристрасті. Це тонкий момент спокійного світу для Шарона і, можливо, перший момент, коли йому дозволили по-справжньому втратити себе у своїй власній шкірі.

Мрійники (2003)

Троє дітей ховалися від метушні паризьких студентських заворушень, залишаючись замкненими в квартирах братів, сестер і грали у всі можливі секс-ігри з кіно. Метью та Ізабель остаточно зближуються і позбавляють цноти одне одного. Чим далі вони занурюються, тим більше вони дистанціюються від зовнішнього світу.

Малголленд драйв (2001)

В довгоочікуваній любовній сцені Бетті і Ріти ми бачимо, що вони не тільки бажають один одного, але і на якомусь клітинному рівні, який вони ніколи не зможуть повністю зрозуміти, не можуть існувати один без одного. Ця сцена передає пасивну пристрасть і несамовиту тугу відразу. Те, що між ними немає ні нитки одягу, тільки робить балансуючий акт більш вражаючим.

Горбата гора (2005)

На ранчо Вайомінг в 1960-х роках, пастух Джек і кухар Енніс після випитого віскі відчувають сильний зв’язок один між одним. Джек вабить Енніс в свій намет. Але Еннісу доводиться переживати справжню ментальну битву в передчутті інтиму. Все ж він віддає себе Джеку, якого щиро бажає.

Блакитний Валентин (2010)

Спаплюжений роман між Діном і Сінді досліджується через серію спогадів, які показують портрет дуже реальних відносин. В одній з найбільш яскравих сексуальних сцен фільму Сінді лежить на краю ліжка, тремтячи, коли Дін повільно знімає чоботи один за іншим, знімає нижню білизну і пестить її. У цій сцені немає наготи, але замість цього ми бачимо задоволення Сінді, чуємо її зітхання і стогони, змішані з приглушеними видихами Діна.

І твою маму теж (2001)

На початку фільму сексуальна впевненість героїв Хуліо і Теноха зводиться до комічного в порівнянні з досвідченою Луїзою. Після їхнього тріо, яке майже зруйнувало дружбу хлопців, компанія возз’єднується в барі. І там, на відміну від попередніх сцен, ми бачимо пристрасть, що здатна обпікати і неймовірне єднання хлопців, що може привнести нові аспекти в їхні життя.

Служниця (2016)

Найбільша інтрига фільму – стосунки леді Хідекі та її служниці, і те як вони пробиваються через свої ієрархічні ролі. Сексуальна сцена повільно будується навколо здатності двох жінок – через діалог – ставати все більш вразливими і вільними один від одного. Коли дві жінки в одному ліжку перебувають понад 40 хвилин у фільмі це не сексуально, а відверто, неймовірно відверто.

Життя Адель (2013)

Кожен момент сексуальних сцен цього фільму об’єднується в один довгий гарячий епізод, залишаючи глядачу тепло і загальне відчуття чуттєвості. Фільм просякнутий натуралізмом і усі три його томливі лесбійські сексуальні сцени заслуговують медалей. Він передав сутність одностатевого жіночого сексу – винахідливого, безпосереднього і неперевершеного в своїй близькості.