10 класних детективів: книги на будь-який смак

Читати хороші детективи люблять усі, особливо цікаві, із захоплюючим сюжетом, який точно захопить за собою. Для одних — це спосіб скоротити час, для інших читання схоже на перегляд фільму. Важливо знайти книгу, яка дозволить поринути у сюжет повністю. У добірці трохи нижче буде представлено 10 детективів, які точно привернуть вашу увагу і буквально змусять переживати за героїв.

З усієї різноманітності варто виділити такі твори:

Хороші детективи: книги, які вас здивують

«Алієніст»

хороші детективи

Це історичний детективний роман американського письменника Калеба Карра, опублікований 1994 року. Роман є дебютним твором автора і швидко став бестселером, отримавши безліч позитивних відгуків від критиків та читачів. Події книги розгортаються в Нью-Йорку в 1896 році і розповідають про затримання серійного вбивці дітей. Головним героєм книги є Ласло Крюлер, відомий як алієніст – фахівець із психічних розладів, який разом із командою детективів та журналістів розпочинає розслідування вбивств.

«Паризький архітектор»

Написана американським письменником Чарльзом Белфором та вперше опублікована у 2013 році. Роман розповідає про пригоди Люсьєна Бергера, паризького архітектора, який під час Другої світової війни виявляється втягнутим у опір та єврейську підпільну організацію. Головний герой Люсьєн Бержер – талановитий архітектор, але людина без принципів, яка готова на все заради своєї вигоди. На початку книги він отримує замовлення від євреїв на будівництво схованки для їхнього захованого в будинку друга. Це знайомство стає відправною точкою в його нове життя, повне пригод та небезпек.

«Привид»

Це роман норвезького письменника Ю Несбе, який був опублікований у 2017 році і став одним із найпопулярніших детективних романів року. Головний герой книги – інспектор Гаррі Хоул, легендарний детектив із кримінального відділу Осло, який повернувся до роботи після тривалої відсутності. Водночас у місті з’являється новий серійний убивця, який жертвує молодими жінками. Вбивця використовує незвичайний метод вбивства – він нападає на жертву з-під ліжка, коли вона засинає.

«Офіцер із Стрийського парку»

Роман українського письменника Андрія Кокотюхи, опублікований у 2013 році. Головний герой книги – офіцер УПА (Української повстанської армії) на ім’я Роман, який після Другої світової війни ховається у Стрийському парку, де намагається розпочати нове життя під іншим ім’ям. Однак його таємниця незабаром розкривається, і він змушений тікати з міста разом із сім’єю, щоб уникнути переслідування.

«Правда про справу Гаррі Квеберта»

хороші детективи

Це психологічний трилер від швейцарського письменника Жоеля Дікера, опублікований у 2018 році. Книга розповідає про життя молодої людини на ім’я Гаррі Квеберт, який живе зі своїм батьком і працює у книгарні. Одного вечора він отримує дзвінок від невідомої людини, яка стверджує, що він Гаррі і що він мертвий. Гаррі в шоці, але вирішує розібратися в цьому дивному дзвінку, і починає розслідування, яке призводить його до різних таємниць та загадок, пов’язаних з минулим.

Дівчина в поїзді


Це психологічний трилер від британської письменниці Пол Хокінс, який був опублікований в 2015 році. Книга розповідає про життя жінки на ім’я Рейчел, яка щодня їздить поїздом до Лондона. Вона спостерігає за життям інших людей, які мешкають у будинках уздовж залізниці. Однак Рейчел починає помічати дивні речі, пов’язані з однією з пар, яких вона спостерігає щодня. Коли жінка зникає, Рейчел вирішує допомогти в пошуках, які призводять її до розкриття темних таємниць сім’ї цієї жінки і до шокуючого відкриття.

«Поклик зозулі»

Це детективний роман британської письменниці Роберти Гелбрейт, опублікований 2013 року під псевдонімом Роберт Галбрейт (Robert Galbraith). Це перша книга серії, присвячена приватному детективу Корморану Страйку. Сюжет книги розповідає історію про смерть знаменитої моделі Леди Страйк, яку було виявлено мертвою на задньому дворі свого будинку. Здається, що вона наклала на себе руки, але її брат не вірить у це і звертається до приватного детектива Корморана Страйка за допомогою в розслідуванні справи.

«Особняк на Тредд-стріт»

Детективний роман британської письменниці Карен Уайт, опублікований у 2018 році. Книжка стала першою в серії, присвяченій детективу Джону Хейсу. Сюжет книги розгортається в Лондоні наприкінці ХІХ століття та розповідає історію про молоду жінку, Елізабет Мартіно, яка знаходить роботу гувернанткою у будинку на Тредд-стріт. Але незабаром вона починає розуміти, що в цьому будинку відбувається щось дивне і ненормальне. Коли одна з мешканок маєтку зникає, Елізабет вирішує з’ясувати правду.

«Смерть місіс Вестуей»


Це роман британської письменниці Рут Уейр, опублікований у 2016 році. Книгу було номіновано на престижну літературну премію Costa Book Awards у категорії «найкращий дебют». Сюжет книги розгортається у невеликому англійському містечку Алдерстед, де мешкає молода та приваблива місіс Вестуей. Вона захоплена своїм садом та організує у ньому часті садові вечірки, на які запрошує місцевих жителів. Але одного разу на одній із вечірок відбувається трагічна подія – місіс Вестуей знайдена мертвою у своєму саду.

«Спокуса»

Роман іспанського письменника Хосе Карлоса Сомози, опублікований 1988 року. Книга є класичним прикладом історії любовної пристрасті та зради. Сюжет книги розвивається в Іспанії у 1940-х роках. Головний герой Рікардо Сомоза зустрічає прекрасну жінку на ім’я Луїза і починає з нею пристрасний роман. Однак незабаром Рікардо виявляє, що його кохана одружена з багатим і впливовим чоловіком. Незважаючи на це, Рікардо не може припинити свої стосунки з Луїзою і вони продовжують зустрічатися в таємниці від її чоловіка.

Всі ці твори не тільки варті вашої уваги, але й гарантовано не випустять вас із виру подій.

Читати хороші детективи не тільки цікаво, але й корисно. Як казав один із найпопулярніших детективів – метод дедукції відкриє будь-які двері. У вищенаведених книгах ви знайдете не тільки цікавий сюжет, але й цікаві особистості, які вам доведеться проаналізувати. Приємного читання!

+