Залізна леді: дивитися онлайн

Біографічна драма «Залізна леді» з Меріл Стріп у головній ролі розповідає про професійний шлях першої жінки, яка зуміла стати Прем’єр-міністром Великої Британії і утримувалася на цій посаді протягом 11 років. Йдеться про знамениту Маргарет Тетчер. Фільм вийшов в 2011 році, ще за життя прототипу головної героїні.

Сюжет

У фільмі паралельно розвивається дві сюжетні лінії. Перша показує життя постарілої, поступово в’янучої Тетчер. Після смерті коханого чоловіка вона втрачає тягу до життя, у неї з’являються перші ознаки деменції. Це помічає прислуга, яка живе разом з Маргарет. Та постійно розмовляє з померлим чоловіком Денисом, який приходить до неї у вигляді реалістичних видінь, згадує своє блискуче минуле. Друга сюжетна лінія показує глядачеві непростий шлях становлення молодого політика, якій судилося стати ключовою фігурою не тільки у Великобританії, але і у всьому світі.

У молодої Маргарет, яка тоді ще носила дівоче прізвище Робертс, завжди було багато амбіцій і планів, а народилася вона в родині простого бакалійника і кравчині. На шляху до посади Прем’єр-міністра Маргарет була членом Парламенту, міністром освіти і науки, лідером опозиції. Вона повністю змінила імідж на шляху до прем’єрства, користувалася послугами іменитих стилістів, довго працювала з логопедами, щоб змінити голос, дикцію. Всі ці спогади приходять до літньої Тетчер в численних флешбеки.

Періодично вона повертається в своє справжнє життя, де залишилася практично одна після смерті чоловіка. Улюблений син живе в Південній Африці, дочка, з якою у Тетчер були напружені стосунки, відвідує її не так часто, як хотілося б. Але і в такому похилому віці Тетчер бореться за своє душевне здоров’я.

Актори фільму

Літню Маргарет Тетчер у фільмі «Залізна леді» грає неперевершена Меріл Стріп. Саме за цю роль вона отримала статуетку Оскара в 2012 році. Фільм отримав нагороду і за кращий грим. Стріп змогла повністю перевтілитися в свою героїню. Молоду дівчину-політика грає Олександра Роуч. У фільмі задіяні Джим Бродбент, виконуючий роль померлого чоловіка Тетчер, легендарна Олівія Колман в ролі дочки Тетчер Керол.

Фільм неспішний, він ідеально підійде для шанувальників сучасної історії, біографічних стрічок. Його варто подивитися, щоб ще раз здивуватися і захопитися твердістю духу знаменитої жінки-політика ХХ століття.

+