«Заборонений»: Перший трейлер фільму про Василя Стуса

Вийшов перший трейлер байопіку про українського поета Василя Стуса «Заборонений». Прем’єра стрічки запланована на 5 вересня, коли відзначається день пам’яті поета.

Сюжет картини починається в 1965 році. Молодий літератор Василь Стус не може миритися з утиском прав українців в СРСР. У зв’язку з цим він починає дисидентську діяльність. У своїх віршах і статтях він озвучує те, про що бояться говорити мільйони. У відповідь радянська влада починають обмежувати права Стуса. Його виключають з аспірантури, звільняють з роботи, а в підсумку навіть відправляють в північну колонію. Але навіть там, у неволі, він продовжує свою боротьбу за свободу України і активно пише вірші.

Головну роль у фільмі «Заборонений» виконав Дмитро Ярошенко. Також в картині знялися Віталій Салій, Олег Масленников, Євгенія Гладій, Карина Шереверова, Діана Розовлян і інші. Режисером картини виступив Роман Бровко, а продюсером – Артем Денисов.

Слоган стрічки – «Все, хто проти терору – встаньте!» Саме з цими словами Стус закликав протистояти радянським репресіям на прем’єрі фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків» в Києві.

Нагадаємо, раніше вийшов трейлер фільму «Геній і безумець», в якому герої Мела Гібсона і Шона Пенна працюють над складанням Оксфордського словника.

+