Головоломка – захоплююча та незвичайна іграшка, яка здатна зайняти вашу дитину на довгий час. Такі забави походять із Стародавньої Греції, але в середньовічній Персії та Японії їх звели до рангу справжнього мистецтва. Чи не втрачають своєї популярності головоломки і сьогодні. Такій іграшці раді не тільки діти – багато дорослих теж не проти поламати голову над поставленим завданням.
Сьогодні купити головоломки в Україні можна не лише у магазинах дитячих іграшок. Існують спеціальні сайти, що спеціалізуються з продажу саме таких товарів. На перший погляд, головоломки здаються нескладною дитячою іграшкою, але тільки витративши на вирішення завдання кілька годин поспіль, можна зрозуміти, що це не так. Втім, у продажу знайдуться головоломки для будь-якого віку, тому деякі з них справді можуть здатися нескладними.
Чим корисні головоломки
Ті, хто регулярно тренується у розгадуванні головоломок, у звичайному житті набагато легше справляється з будь-якими поставленими завданнями. Вигадливі іграшки допомагають розвивати розумові здібності, тренують логіку та привчають до терпіння. Щоб скласти головоломку, доведеться продемонструвати посидючість і спокій, здатність мислити нестандартно та пробувати різні варіанти розв’язання задачі.
Узагальнюючи все сказане, можна зробити висновок, що головоломки допомагають:
“прокачати” аналітичні здібності;
розвинути образне та просторове мислення;
навчитися будувати логічні ланцюжки;
заспокоїти нерви та потренувати посидючість;
підвищити рівень уважності та здатності тривалий час концентруватися на одному завданні.
Крім того, регулярне заняття з головоломками допомагає підвищити впевненість у собі, у власних силах. Це дуже важливий момент для дітей, адже невпевнена в собі дитина навряд чи зуміє досягти в житті чогось значущого.
Здатність мислити нестандартно дуже важлива. Вона допомагає знаходити вихід у скрутних ситуаціях і не боятися прийняття важливих рішень. Це одна з основних якостей, які цінуються у сучасному світі. Вправлятися в цьому можна з ранніх років, просто збираючи і розбираючи головоломки різного рівня складності.
Діти, які захоплюються подібними забавами, краще навчаються у школі та мають успіх у однолітків. Наприклад, швидко зібрати кубик Рубіка вміє далеко не кожна дитина у класі, і це викликає повагу.