Array

Як вибрати велосипед для дитини

Серед усіх видів дитячого транспорту велосипед незмінно залишається найпопулярнішим. Кататися на байку малюки можуть вже з 2-3 років, поступово змінюючи мініатюрні моделі зі страховими колесами на оригінальні BMX для підлітків. Велосипедні прогулянки сприяють зміцненню опорно-рухового апарату, покращенню постави, прищеплюють любов до здорового способу життя та просто приносять задоволення. Про те, якими бувають дитячі велобайки та як не помилитися з вибором, поговоримо у цій статті.

Види дитячих велосипедів

Можна виділити чотири основні категорії велобайків для дітей:

  1. Триколісні. Підійдуть велосипедистам-початківцям віком від двох років. Стійка колісна база гарантує безпеку подорожей. У комплекті часто входять кошик для іграшок, захисний козирок, батьківська ручка.
  2. Чотириколісні. До двох основних покришок додаються невеликі бічні коліщатка страхування. Дитина користується ними, доки навчиться впевнено керувати велосипедом. Рекомендований вік вершника — від 3 до 5–6 років.
  3. Двоколісні. Найпоширеніша категорія велосипедів, які зазвичай цікаві дітям шкільного віку. Підійдуть дитині, яка впевнено керує транспортом без підтримки.
  4. Підліткові. По суті, це зменшені копії дорослих велобайків, з яскравими дизайнерськими елементами та полегшеною конструкцією. Школярам часто подобаються екстремальні BMX, створені для виконання трюків.

Як вибрати дитячий велосипед

Якщо ви плануєте купити велосипед для дитини, зверніть увагу на такі моменти:

  1. Розмір рами. Він має відповідати зростанню наїзника. Виробники зазвичай вказують діапазон у сантиметрах або маркують розмір літерами та цифрами — наприклад, XS на зріст 130–155 см. Не варто залишати «про запас» більше 10–15 см, інакше малюкові незручно їздитиме.
  2. Діаметр коліс. Зазвичай він врахований у велосипедах і відповідає потребам дитини відповідно до зростання. Діапазон коливається від 7–10 дюймів у триколісних байках до 24–26 дюймів у підліткових.
  3. Тормозна система. Традиційний варіант – ручне гальмо ободного або барабанного типу, простий в управлінні і міцний. У моделях для малюків зустрічаються додаткові гальмівні ножні елементи.
  4. Швидкісні режими. Для велосипедистів-початківців можна купити велосипед, в якому 1-2 базові швидкості. Досвідченим гонщикам сподобаються байки, в яких можна регулювати режими у широкому діапазоні (до 10–15 варіантів).
  5. Підлога наїзника. Велосипеди для дівчаток мають відкриту раму із заниженою конструкцією, що пояснюється анатомічними особливостями. Дизайн моделей також відрізняється від яскраво-рожевих байків для маленьких принцес до строгих, чорних варіантів для підлітків.
  6. Виробник. Варто віддати перевагу надійному, перевіреному роками бренду, який використовує комплектуючі преміум-класу та пропонує міцні, зручні, протестовані на предмет безпеки велосипеди. Серед таких – Corso, Profi, Royal Baby.

Дотримуйтесь перерахованих вище рекомендацій, і ви легко зможете вибрати відповідний велосипед для дитини.

ЧИТАТИ ЩЕ

Різновиди брекетів та як відбувається їх встановлення

Брекети – це елементи ортодонтичної системи, за допомогою яких виправляють прикус та вирівнюють зуби. Пристрій являє собою кріплення, які фіксуються на поверхні кожного зуба з...

Майстерність Блекджеку: Професійні Стратегії для Перемоги

Секрети Виграшу в Блэкджек Блекджек - не просто гра на щастя, це мистецтво стратегії, терпіння і вміння приймати правильні рішення. Ця захоплююча карткова гра, що має...

Вплив музики на емоційний стан людини

Музика відрізняється унікальною силою проникнення у найглибші куточки людської душі. Вона хвилює, веселить, бадьорить і цілюще впливає на людей. Комбінація технологій та мистецтва допомагає поринати...