Вийшла книга Катерини Рапай про покоління видатних художників “Коло Якутовичів”

3 жовтня о 18:00 запрошуємо в галерею “КалитаАртКлуб” на презентацію нової книги Катерини Рапай «Коло Якутовичів» з серії «Постаті культури».

Ця книга – нотатки по пам’яті про видатних  людей Києва, зворотня перспектива життя особистостей, з яких твориться архітектура історії, без них життя цілих генерацій і культури столиці взагалі не склалися б.

Нариси про п’ять знакових постатей української культури: видатні скульптори Ольга Маркіш та Микола Рапай,  Зінаїда Йоффе, філолог і перекладач, династія художників Якутовичів, Григорій Гавриленко та Сергій Параджанов, великі митці, з якими пов’язані дитинство та юність авторки. 

«Поки ми не згадаємо кожного, не викличемо їх обличчя і голоси з німоти забуття, не відновимо й не повернемо їхній внесок у спільну культуру — сьогоднішній день буде неповним, а наші завтрашні кроки — непевними, як у тумані» – вважає Катерина.

У своїх дописах Катерина Рапай влучно передає світи постатей власного оточення, запрошуючи читача приєднатися до її спогадів.

Якутович

Авторка народилася у Кизил-Орді в Казахстані, куди її матір, майбутню художницю Ольгу Рапай-Маркіш, радянська влада відправила як члена родини ворога народу і куди не побоявся приїхати, щоб одружитися, її батько, скульптор, Микола Рапай. Після заслання сім’я повернулась до рідного міста. Катерина виросла в Києві, навчалася в Київському художньому інституті, працювала як художниця і сценографиня у київських театрах, згодом переїхала до Санкт-Петербурга, де також здобула освіту, працювала як художниця з багатьма режисерами, брала участь у виставках. Але Київ – рідне місто, де почалася творча кар’єра та перше визнання завжди  був центром творчого життя автора, йому і присвячена серія книг “Постаті культури”.

Замовити книгу у книгарні видавництва “Дух і Літера”.

Де: вул. Малопідвальна, 21/8, галерея “Калита Арт Клуб”

Коли: 03 жовтня  о 18:00

ЧИТАТИ ЩЕ

3 грудня: яке свято цього дня

Традиційно публікуємо добірку свят, що припадають на 3 грудня. Варто враховувати, що з переходом на новий календар багато церковних свят тепер відзначатимуть у нові дати. Церковні...

«Барбі», «Вартові галактики», «Люксембург, Люксембург» стали найпопулярнішими на MEGOGO

Медіасервіс MEGOGO, лідер серед ОТТ-сервісів в Україні, продовжує ділитися рейтингом популярності контенту серед користувачів платформи. Так, у 3-му кварталі 2023 року MEGOGO ексклюзивно транслював бій...

Мама мене б’є: що робити

Сімейні стосунки між батьками та дітьми можуть бути складними та іноді незрозумілими. Іноді в сім'ях виникають ситуації, коли діти стикаються з фізичним покаранням своїх батьків....

Рекордсмени премії «Оскар»: у кого більше статуеток

Хоч вибір кіноакадеміків буває спірним і не кожен може погодитися з їх думкою, але фільми-рекордсмени з премією «Оскар» однозначно заслуговують на увагу. Рекордсменами серед фільмів за...