Український аніматор Сашко Даниленко виклав півхвилинний трейлер свого нового фільму «Монах». В основу його сюжету покладена однойменна пісня гурту «ДахаБраха». Ролик з’явився на Youtube-каналі режисера.

Раніше Даниленко вже зняв для групи відео на трек «Карпатський реп». У новій відеороботі режисер повертається до тієї естетики та використовує чорно-білі малюнки.

Автор відео пише, що давно хотів розказати і поділитись цим проектом, але тримав у таємниці до вчорашнього дня.

«Коли два роки тому я вперше почув пісню Дахи Брахи «Монах» на концерті у Нью Йорку, у мене в голові почали вибудовуватися образи і туманно вимальовуватись історія. Концепт дедалі ставав детальнішим, з’являлися подробиці та ідеї технічних та художніх рішень, поки не настав момент, коли я зрозумів, що єдиний спосіб побачити цей фільм – це зробити його. Це не входило в мої плани і розклад, але тиск зсередини і бажання подивитись готову історію підштовхнули до дії. Я не знав скільки часу та ресурсів піде на проект, тому не хотів нікому давати порожніх обіцянок. Але в мене був дедлайн – вчорашній концерт гурту dakhabrakha у Нью Йорку, де я і показав їм готовий фільм».

«За кого піднімає келих монах? Кому він читає свої молитви? Коли сонце сідає за річку, все стає сірим і складніше відрізнити чорне від білого, провести між ними межу. Чернець переходить цю межу в пошуках відповіді», — розповів Даниленко про сюжет майбутньої короткометражки.

Прем’єра короткометражки «Монах» відбудеться на кінофестивалі Linoleum Animation Festival, який проходитиме в Києві з 6 по 9 вересня.