Вісім сотень і $107 мільйонів

Hу що, панове засиділися вдома кіноглядачі? Крига зрушила? А то було відчуття, що ми всі починаємо рушати від вимушеного домашнього ув’язнення. Почну з хорошої новини і продовжу хорошою ж. По-перше, за ретельно зібраними даними захворюваності вірусом COVID-19, жодна людина в країнах, де кінотеатри відкрилися раніше, ніж в США, не захворіли після відвідування кінотеатру. По-друге, минулі вихідні були дуже обнадійливими для кіностудій і мереж кінотеатрів, оскільки фільм Solstice Studios Несамовитий (Unhinged) з лауреатом Оскара Расселом Кроу в головній ролі, який став першим новий релізом в кінотеатрах США з початку пандемії COVID-19, заробив 4 мільйони доларів в 1823 кінозалах.

Оскільки в найближчі два тижні очікується відкриття все більшого числа кінотеатрів, студія висловила надію, що фільм поверне свій постановочний бюджет в 30 мільйонів доларів тільки за рахунок зборів в Північній Америці (В Канаді фільм вийшов трохи раніше). Наступного вікенд показ фільму розшириться якнайменше до 2300 кінозалів. Але тут картині доведеться позмагатися з фільмом-коміксом Нові мутанти (The New Mutants) і комедією з Кіану Ривсом Білл і Тед знову в справі (Bill & Ted Face the Music), які заплановані до відкриття саме в наступний уїк-енд.

Формально Несамовитий в цей уїк-енд показав найкращі результати в Далласі і Х’юстоні – що зрозуміло, враховуючи, що штат Техас стимулював відкриття театрів. Але, увага! – найрезультативнішим за зборами театром був Paramount Drive-In в «пролетарському» Південному Лос-Анджелесі. Цікаво, що п’ять кращих зі зборів кінотеатрів (всі відкриті авто-театри) були, крім Лос-Анджелеса, в районі Сан-Франциського Затоки, в столиці Каліфорнії Сакраменто і в Детройті (штат Мічиган), де офіційні органи охорони здоров’я штатів ще не дозволили відкриття театрів у приміщеннях.

Все це чудово, але не може зрівнятися з успіхом китайського епічного військового фільму Вісім сотень (Eight Hundred або Ba bai по-китайськи) в самому Китаї. Картина в цей свій перший вікенд заробила приголомшливі 107 мільйонів доларів при постановочному бюджеті в 80 мільйонів доларів. І це незважаючи на серйозні обмеження місткості кінотеатрів через соціальне дистанціювання.

Картина Вісім сотень заснована на реальній історії китайського батальйону, який стримував кілька хвиль переважаючих атакуючих японських солдатів в Сінг в 1937 році під час китайсько-японської війни. Спочатку фільм планувався до випуску минулого літа, але був перенесений на серпень 2020 року через неопубліковані заперечення державних цензорів з приводу зображення подій в цьому фільмі.

Китайські кінотеатри відкриті вже кілька тижнів, але в них йшли повтори класичних фільмів. Вісім сотень перший китайський комерційний фільм, повністю знятий на камери IMAX. Фільм зібрав 6,7 мільйона доларів саме в кінотеатрах компанії IMAX.

Варто також зауважити, що інший епічний військовий фільм, англо-американська картина студії DreamWorks 1917 про іншу війну – Першу світову – відкрилася пару тижнів в тому ж Китаї досить успішно, заробивши в свій дебют 5,2 мільйона доларів. Варто відзначити, що фільм 1917 року в січні 2019 року одержав «Золотий Глобус» як Кращий фільм (драма), а постановник картини Сем Мендес отримав «Золотий Глобус» за кращу режисуру.

ЧИТАТИ ЩЕ

Дженніфер Лоуренс: сексуальні фото

Дженніфер Лоуренс — не лише талановита актриса, а й символ стилю та елегантності. Її образи на червоних доріжках та в модних журналах завжди привертають увагу...

Євробачення: Історія Вогняної саги – дурна, але чесна комедія про пісенний конкурс

Комедія «Євробачення: Історія Вогняної саги» хльостко висміює все банальне і недолуге, що є в цьому пісенному конкурсі. Але разом із тим і ефектно виділяє сильні...

Як накачати ноги за допомогою фітнес-резинок

Фітнес-резинка - це напрочуд ефективний і зручний інструмент для тренування ніг. Незважаючи на свою простоту, вони надають широкий спектр вправ, здатних ефективно накачати та зміцнити...

Фітнес-резинки для рук: новий погляд на зміцнення м’язів

Фітнес-резинки стають все більш популярним засобом для тренувань, надаючи можливість ефективного зміцнення м'язів у домашніх умовах. Хоча вони спочатку були використані для тренування ніг та...