Військові експерти України: список людей, які розповідають правду

Більшість українців не може залишатися байдужою до того, що відбувається на фронтах. Всіх цікавить, наскільки добра чи погана ситуація на передовій, чи насправді українська армія наближається до перемоги, наскільки успішно вона завдає удару противнику, яких дій вживають росіяни у відповідь. Більше знати і краще розуміти події дозволяє користувачам інформація, яка є на сторінках сайту офіційного відомства — Міністерства оборони України та останні новини Генерального штабу ЗСУ.

Водночас є розуміння того, що у медіа не може бути «всієї правди» про війну. Про деякі важливі факти та адекватні прогнози зручно дізнаватися, слухаючи думки фахівців — військових аналітиків і блогерів. Кому слід довіряти? Приведемо добірку популярних експертів, які висвітлюють все найважливіше про хід російсько-української війни, а не тільки дають запевнення, що все буде добре.

Жданов Олег

Радянський і український військовослужбовець, полковник запасу ЗСУ, український військовий експерт, відеоблогер. Він закінчив Хмельницьке вище артилерійське командне училище.

Журналістська діяльність: з 2016 року часто пише статті в українській, російській, білоруській та іракській пресі. Часто виступає на телебаченні. Відкрив власний Ютуб-канал, на якому випускає відео з аналітикою військових дій, де має 954 тисячі підписників.

Світан Роман

Полковник запасу, український військовий, який пройшов полон РФ у 2014 році. Був льотчиком-інструктором винищувальної авіації. Він є одним з героїв фільму «Герої українського Донбасу». Працював радником керівника Донецької ОДА Сергія Тарути.

Після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну виступає в якості одного з провідних військових експертів у засобах масової інформації та на українському ТБ. У військових зведеннях обговорює найактуальніші теми.

Портніков Віталій

Один з найкращих журналістів та політичних аналітиків в Україні. Чудово розбирається в українській політиці. Пояснює, що відбувається прямо зараз.

Має два Ютуб-канали: Віталій Портников українською та Портников, телеграм-канал та фейсбук-сторінку. Також його статті та відео на політичну та історичну тематики можна знайти в інших ЗМІ. Чоловік говорить про ціннісні, світоглядні речі, щоб слухачам вдавалося адекватно розуміти реальність.

Латиніна Юлія

Російська письменниця, політичний оглядач та економічний аналітик. Як журналіст полюбляє тішити публіку гострими, часом скандальними політичними коментарями. Вкрай жорстко та уїдливо коментує дії російської влади.

Постійно виступає на «Ехо Москви», пише в «Коммерсант» і «Щоденний журнал». Має Ютуб-канал: Yulia Latynina з 771 тис. підписників.

Кривонос Сергій

Генерал Збройних сил України, колишній заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України. У 2014 році особисто командував обороною аеродрому Краматорська, успішно відбивши напад ворога.

В YouTube на «Телеканал Прямой», «Фабрика новин» та ін. в своїх інтерв’ю завжди надає правдиву інформацію про справи на фронті.

Бутусов Юрій

Український журналіст. Головний редактор новинного суспільно-політичного інтернет-порталу Цензор.нет.

Чоловік пише величезну кількість статей та авторських матеріалів про внутрішньополітичну обстановку в країні та війну на Донбасі – починаючи від новин і зведень з фронту, історій окремих солдатів і їх долі, закінчуючи скандалами навколо нестач в арсеналах і відсутності необхідного оснащення військ. Автор серії нарисів про події Революції гідності.

Крім блогу на «Обозревателе» Юрій веде сторінку в соцмережі Facebook, має аккаунт в Twitter, Ютуб-канал «Бутусов Плюс».

Арестович Олексій

Український блогер, актор, політичний і військовий оглядач, колумніст Інтернет-ЗМІ, організатор психологічних семінарів та тренінгів. Працював радником глави Офісу президента. Не раз опинявся в епіцентрі скандалів через свої суперечливі висловлювання, в тому числі і на тему Донбасу. Ще у 2008 році спрогнозував анексію Криму та напад Російської Федерації на Україну.

У своїх публікаціях розбирав різноманітні події на фронті. Детально пояснював нюанси зіткнень та запеклих боїв між ЗСУ та терористами “Л/ДНР”. Аналізував пересування російських військ. Вказував на промахи командування армії РФ. Повідомляв про успіхи української армії, при цьому, однак, справедливо піддавав критиці допущені бійцями ЗСУ помилки.

Збирає багаточисельну аудиторію на Ютуб-каналі «Alexey Arestovych».

Фейгин Марк

Російський політичний і громадський діяч, колишній адвокат, блогер. Є одним із засновників проекту під назвою «Список Путіна». Основна його мета – зібрати імена злочинців у владі РФ, проти яких Заходу необхідно вводити жорсткі санкції.

Веде сторінку в Facebook, є акаунт у Twitter. Присутній і канал на YouTube (ФЕЙГИН LIVE), де Марк публікує цикл авторських передач. Крім блогу на OBOZREVATEL, його матеріали регулярно публікуються у виданні «Ехо Москви».

Цаплієнко Андрій

Український журналіст, письменник, один з найвідоміших військових кореспондентів нашої країни, ведучий та сценарист. Автор декількох публіцистичних творів та романів. Найбільш відомий з останніх – «Стіна».

Від початку російського вторгнення в Україну висвітлює події, пов’язані з війною. Про українську армію та реалії подій на Сході розповідає, виходячи в ефір ТСН.

Бєлєсков Микола

Український військовий і політичний експерт. Є затребуваним коментатором з пов’язаних з Україною військових питань у світових медіа.

Головний консультант відділу воєнної і воєнно-економічної політики Національного інституту стратегічних досліджень. Старший аналітик Фонду “Повернись живим”. Є гостем багатьох YouTube-каналів, де говорить про військову кампанію 2023:

  • ситуацію на фронті;
  • роль ПВК «Вагнер» у конфлікті;
  • завдання для українського війська на 2023 рік.

Микола дає поради, що треба робити, щоб побудувати успішну армію.

 

Пісні-символи опору українського народу

Сильні, сміливі та красиві дівчата ЗСУ

+