На минулому тижні у Військовому інституті Київського Національного університету імені Тараса Шевченка відбулась відкрита лекція для курсантів та викладачів доктора історичних наук, заслуженого журналіста України Данила Яневського.
За що воює Україна? Як протистояти руйнівним, брехливим історичним мітам? Якою буде наша країна після перемоги? Це лише невеликий перелік питань, що були висвітлені на відкритий лекції.
«Військові, ЗСУ, НГУ – це нова, справжня еліта, на яку сьогодні дивиться вся Україна, весь цивілізований світ і на які працює свідома, патріотична більшість нашого суспільства» – з цієї констатації розпочалась лекція Д. Яневського. “Цю лекцію перед вами чули у 8 бригадах: Курахово, Покровськ, Константинополь, Дружківка, Краматорськ. Мета моєї просвітницької кампанії: кожен і на фронті і в тилу – незалежно від того, що робить для перемоги, знав або знала, який надзвичайно багатий спадок має. Україна. Наша Отчина – це синтез понад 40 цивілізацій, 40 держав, 30 найбільш значущих правових комплексів. І на кожній зустрічі ми разом із аудиторією знаходимо, відкриваємо і додаємо до переліку нову. Саме сьогодні час повертати історичну пам’ять нашої країни, нашого народу всіх національностей та віросповідань. Адже це чи не найважливіша форма спротиву агресії, мета якої – знищити нашу державу, наш народ, позбавити нас нашої 7000-річної культури. Саме за захист цього колосального спадку ми воюємо” – резюмував доповідач.
“Одним із наріжних принципів підготовки особового складу ЗСУ є системні професійні знання, зокрема із історії. Саме історичні знання формують світогляд та громадянську позицію кожного з нас. Саме тому ми розробили та впровадили декілька спецкурсів із військової історії для курсантів, та постійно запрошуємо авторитетних спікерів для інтелектуальної дискусії. В планах Інституту – створити спеціалізовані бібліотечні фонди та запустити майданчик для обговорення історичних тем, насамперед з військової історії. Відкрита лекція Данила Яневського – це початок масштабної програми з формування системних знань із військової історії” – розповів начальник Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка бригадний генерал Анатолій Шевченко.