Відважні
Відважні

У понеділок, 6 квітня, о 18:00 на телеканалі «Україна» відбудеться прем’єра перших серій україномовної 40-серійної детективної драми «Відважні» виробництва студії FILM.UA.Group на замовлення каналу «Україна». Серіал розповість про спеціальний підрозділ поліції, який займається справами про домашнє насильство.

Жіночий підрозділ з протидії домашнього насилля був створений на хвилі реформування та покращення роботи поліції. Очолила його головна героїня – капітан поліції Інга Миколаївна Долинська, яка декілька років доводила необхідність створення такого підрозділу, розробляла основні засади, на яких повинна будуватися його робота. Кандидатура Долинської була затверджена керівництвом міського управління національної поліції. Але в МВС України працює її колишній чоловік, полковник Кириченко. Чоловік здійснює нагляд за всіма інноваційними проектами в поліції, одним з яких є жіночий підрозділ з протидії домашнього насилля.

«Автори цього проекту, по суті, плекали таку надію, що завдяки картині соціум почне звертати увагу на проблему домашнього насильства, – розповіла акторка Ірина Лановенко, яка виконує роль Інги Долинської. – Крім цього, у картині цікаво вибудовані паралелі соціального, професійного і особистого життя героїв. Якщо підсумувати, скажімо так – потрапляння наших героїв у цей підрозділ зумовлено певними обставинами життя, які мотивують їх бути тут».

Відважні
Відважні

А от роль колишнього чоловіка Інги Долинської дісталася популярному актору В’ячеславу Василюку. Актор запевняє: те, що його затвердили на роль Кириченка, було для нього приємною несподіванкою, адже в житті він зовсім не схожий на свого персонажа. Проте найціннішими для чоловіка виявилися нюанси цієї картини:

«Тема цього серіалу дуже актуальна. Тому що боротьба з домашнім насильством – це, можливо, кожна друга справа в поліції. Сімейні стосунки, насильство над жінками і дітьми – це завжди буде актуально, – коментує актор В’ячеслав Василюк. І додав, що для нього цінне те, що це україномовна картина. – Це дійсно великий прорив і наше досягнення. Завдяки нашій владі і нашій державі. Я радію, що ми знімаємо і велике кіно українською мовою, і серіали для телебачення. Це великий успіх!»

У спеціальному підрозділі працюють ще три головні героїні. Вони допомагають жінкам, дітям та чоловікам, які страждають від тиранії, побоїв, принижень чи інших способів пригноблення від найближчих людей. Поліціянтки не раз потраплять у скрутні та небезпечні ситуації, рятуючи життя та відновлюючи справедливість.

Відважні
Відважні

Одну з цих героїнь – Уляну грає молода популярна акторка Дар’я Петрожицька, яка зізнається – її персонаж, як і всі інші представниці жіночого підрозділу, має нелегку долю і непростий характер, проте саме це приверне увагу глядача:

«Я граю Уляну – це дівчина, яка йде проти системи. І оскільки вона не звикла бути серед людей, з Ренатою, наприклад, вона поки не знаходить спільної мови. Але це дві особистості, які схожі між собою. До Інги ж вона ставиться з повагою. Мабуть, тому допомогла зробити так, щоб цей підрозділ все-таки існував. Звісно, користуючись своїми способами, адже у неї завжди є свої способи, а ще вона вічно лізе куди не треба – в базу прокуратури і так далі. І тому вона проти системи, вона вічно з якимись проблемами, лізе на рожен».

Також у фільмі знялися Олександра Гончарова, Олександра Люта, Віталій Деревянчук, Олександра Польгуй, Олександр Норчук, Андрiй Мерзлiкiн, Максим Канюка, Ангеліна Степаненко, Владислав Гончаров та інші.

Відважні
Відважні

Режисери-постановники – Максим Гуленко і Павло Мащенко. Оператор-постановник – Володимир Остапець. Продюсери – Вікторія Корогод, Олена Канішевська, Оксана Туник, Сергій Демидов, Ірина Костюк, Юлія Міщенко, Артем Стеценко. Виробництвом фільму займалася студія FILM.UA на замовлення каналу «Україна». Зйомки проходили в Києві і Київській області.