Вчені довели, що драматичне кіно діє, як знеболююче

Колектив учених Оксфордського університету довів, що драматичне кіно діє на людський організм, як знеболююче, пише Shortlist.

Над дослідженням працювали як фахівці з мистецтва, так і наукові діячі. В результаті експерименту було встановлено, що фільми, які описують емоційні надриви і трагічні ситуації, сприяють виробленню в організмі ендорфіну. Його ще називають «гормоном щастя», який діє, як природне знеболювальне.

В рамках експерименту двом групам людей показували фільми. Перші дивилися драму про важке життя бездомного. А другі – стрічку з нейтральним сюжетом.

Як захисна реакція на потрясіння від перегляду драматичного фільму, людський організм виробляв більше ендорфіну. Завдяки цьому, на думку вчених, глядачам удавалося перестати переживати не тільки з приводу проблем, показаних на екрані, але і з приводу негараздів у їх особистому житті.

Також автори експерименту відзначили, що під час перегляду важкого фільму і відразу після нього емоційний стан глядача стає набагато гірше, однак незабаром після цього не просто повертається на попереднчій рівень, а й стає ще краще.

+