Кінофестиваль Молодість 2019
Кінофестиваль Молодість 2019

Із 25 травня до 2 червня в Києві проходитиме 48-й кінофестиваль «Молодість». Покази в рамках кінофесту проходитимуть у кінотеатрах «Київ» і Баттерфляй DeLuxe, а також під відкритим небом на Поштовій площі.

Фільмом-відкриттям стане картина режисера і продюсера Біллі Вайлдера «Дехто любить гаряченьке» / Some Like It Hot (також відома під назвою «У джазі тільки дівчата»). Класичний голлівудський фільм за участі Мерилін Монро, Тоні Кертіса та Джека Леммона цього року відзначає своє 60-річчя. Американський кіноінститут назвав картину найкращою комедією всіх часів, а пісні, що увійшли до саундтреку, стали хітами.

Переможець 48-го КМКФ отримає 10 000 доларів США і статуетку «Скіфський олень» за найкращий фільм Міжнародного конкурсу. Традиційно спонсором Ґран-прі та офіційним партнером кінофестивалю є лотерея «Лото-Забава» від оператора державних лотерей «М.С.Л.».

Цьогоріч Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» отримав понад дві тисячі заявок на участь із майже ста країн світу.

Знаковою подією 48-го Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість» стане виставка Ганса Рудольфа Ґіґера (1940–2014), видатного швейцарського художника і творця образу ксеноморфа з фільму Рідлі Скотта «Чужий».

ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ:

МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС

ПОВНОМЕТРАЖНІ ІГРОВІ ФІЛЬМИ

«Її робота» / Her Job, Нікос Лабо / Nikos Labôt, Греція, Франція, Сербія / Greece, France, Serbia, 2018

«Ніна» / Nina, Маріа Вінтер Олсен / Maria Winther Olsen, Данія, Фарерські острови / Denmark, Faroe Islands, 2018

«Маленький товариш» / The Little Comrade, Моніка Сімец / Moonika Siimets, Естонія / Estonia, 2018

«Наступного дня як мене не стане» / The Day After I’m Gone, Німрод Ельдар / Nimrod Eldar, Ізраїль, Франція / Israel, France, 2019

«Руйнівниця системи» / System Crasher, Нора Фіншайт / Nora Fingscheidt, Німеччина / Germany, 2019

«Дикий» / Sauvage, Каміль Відаль-Наке / Camille Vidal-Naquet, Франція / France, 2018

«Колібрі» / House of Hummingbird, Кім Бо-ра / Kim Bo-ra, Південна Корея / South Korea, 2018

«Подорож до материної кімнати» / Journey to a Mother’s Room, Селія Ріко Клавельїно / Celia Rico Clavellino, Іспанія / Spain, 2018

«Сусіди» / Neighbors, Ґіґіша Абашидзе / Gigisha Abashidze, Грузія / Georgia, 2018

Julia Blue, Роксі Топорович / Roxy Toporowych, США, Україна / USA, Ukraine, 2018

 

НАЦІОНАЛЬНИЙ КОНКУРС

«Йоргос і Поля» / Giorgos and Polya, режисерка Поліна Мошенська, Україна, Греція

FOMO, режисер Влад Красінський, Україна

«Колір фасаду: синій», режисер Олексій Радинський, Україна

«Понад Стіксом», режисерка монтажу Марія Стоянова, Україна

«Молодий, але це минеться» / «Молод, но это пройдет», режисерка Настя Фещук, Україна

«Знебарвлена», режисерка Марина Степанська, Україна

«ПЖ», режисерка Ксенія Кравцова, Україна

«Людина з фотоапаратом», режисер Віталій Кікоть, Україна

«Крокодил», режисерка Катерина Горностай, Україна

«Психро», режисер Олександр Фразе-Фразенко, Україна

Режисера найкращого фільму конкурсу буде нагороджено премією «Скіфський олень» і грошовим призом у розмірі 50 000 грн.

 

SUNNY BUNNY / СОНЯЧНИЙ ЗАЙЧИК

«Кілька розмов про дуже високу дівчину» / Several Conversations about a Very Tall Girl, Богдан Теодор Олтяну / Bogdan Theodor Olteanu, Румунія / Romania, 2018

«Кенар» / Canary, Крістіан Ольваґен / Christiaan Olwagen, ПАР / South Africa, 2018

M/M, Дрю Лінт / Drew Lint, Німеччина, Канада / Germany, Canada, 2018

«Тремтіння» / Tremors, Хайро Бустаманте / Jayro Bustamante, Гватемала / Guatemala, 2019

«Собака виє на місяць» / A Dog Barking at the Moon, Сян Цзи / Xiang Zi, Китай, Іспанія / China, Spain, 2019

 

MOLODIST TEEN SCREEN

«Пекельна хоругва, або Козацьке Різдво» — Міша Костров

 

ПОЗАКОНКУРСНА ПРОГРАМА

ФЕСТИВАЛЬ ФЕСТИВАЛІВ

«Пізно помирати замолоду» / Too Late to Die Young, Домінґа Сотомайор / Dominga Sotomayor, Чилі, Бразилія, Аргентина, Нідерланди, Катар / Chile, Brazil, Argentina, Netherlands, Qatar, 2018

— Міжнародний кінофестиваль у Локарно 2018 (нагорода за найкращу режисуру);

— Міжнародний кінофестиваль у Роттердамі 2019 (режисера нагороджено премією голландських кіножурналістів);

— Міжнародний кінофестиваль FICUNAM у Мексиці 2019 (нагорода за найкращу режисуру);

— Міжнародний кінофестиваль для молоді в Хіхоні 2018 (нагорода за найкращу операторську роботу та найкращу режисуру).

 

«Мені байдуже, якщо історія назве нас варварами» / I Do Not Care If We Go Down in History as Barbarians, Раду Жуде / Radu Jude, Румунія

— Міжнародний кінофестиваль у Карлових Варах 2018 (нагорода за найкращий фільм, премія Europe Cinemas Label);

— Мінський міжнародний кінофестиваль «Лістапад» 2018 (гран-прі фестивалю);

— Кінофестиваль у Вуковарі 2019 (нагорода за найкращий фільм);

— Міжнародний кінофестиваль для молоді в Хіхоні 2018 (нагорода за найкращу режисуру та найкращу роботу художника-постановника).

 

«Сібель» / Sibel, Ґійом Джованетті, Чала Зенджірджі / Guillaume Giovanetti, Çagla Zencirci, Туреччина, Франція, Німеччина, Люксембург

— Міжнародний кінофестиваль у Локарно 2018 (нагорода Міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI та приз екуменічного журі);

— Міжнародний кінофестиваль в Адані 2018 (нагорода за найкращий фільм, найкращу жіночу роль і найкращу чоловічу роль другого плану);

— Кінофестиваль у Гамбурзі 2018 (нагорода Гамбурзької премії продюсерів);

— Середземноморський кінофестиваль у Монпельє 2018 (приз глядацьких симпатій за найкращий фільм і нагорода критиків).

 

«Колір червоний» / Rojo, Бенхамін Найштат / Benjamín Naishtat, Аргентина, Бразилія, Франція, Нідерланди, Німеччина

— Міжнародний кінофестиваль у Сан-Себастьяні 2018 (нагорода за найкращу операторську роботу, найкращого режисера та найкращого актора);

— Міжнародний кінофестиваль у Гвадалахарі 2019 (нагорода за найкращого актора).

 

«Джинпа» / Jinpa, Пема Цеден / Pema Tseden, Китай / China, 2018

— Венеційський кінофестиваль 2018 (нагорода за найкращий сценарій);

— Токійський FILMeX 2018 (нагорода спеціального журі).

 

«Теперішній.Доконаний.» / Present.Perfect., Чжу Шенцзе / Shengze Zhu, Китай, Гонконг, США

— Міжнародний кінофестиваль у Роттердамі 2019 (Tiger Award за найкращий фільм);

— Міжнародний кінофестиваль FICUNAM у Мексиці 2019 (спеціальна відзнака міжнародного конкурсу).

 

«Час дозвілля» / School’s Out, Себастьєн Марньє / Sebastien Marnier, Франція / France, 2018

— Учасник Венеційського кінофестивалю 2018;

— Міжнародний кінофестиваль у Сіджесі 2018 (спеціальна відзнака секції фантастичного кіно).

 

УКРАЇНСЬКІ ПРЕМ’ЄРИ

«Рубіж. Грубешівська операція», режисерка Олеся Моргунець-Ісаєнко

«Тут і тепер» / «Здесь и сейчас», режисер Олександр Шапіро

«365 днів, також відомі як рік» / 365 Days, Also Known as a Year, режисер Дмитро Бондарчук

«Рушковці. Шлях Майстра», режисер Олександр Парфьонов

 

Журі FIPRESCI буде представлене у складі Клауса Едера, Вієри Ланґерової і Антона Філатова. А до Екуменічного журі цього року увійдуть Лотар Штрюбер та Дітмар Адлер.