Восьмого лютого у кінопрокаті стартує спортивна драма Крейга Гіллеспі «Я, Тоня», з Марго Роббі в головній ролі. Світова прем’єра фільму відбулася 8 вересня 2017 року на Міжнародному кінофестивалі у Торонто. Там він посів друге місце в категорії «People’s Choice Award». У січні 2018 року актриса Еллісон Дженні отримала премію «Золотий глобус» за найкращу жіночу роль другого плану у спортивній трагікомедії. Також фільм номінований на три премії «Оскар».

Одна з найочікуваніших стрічок зими заснована на справжній біографії американської фігуристки Тоні Гардінг. В 1990-ті роки Тоня була однією з найуспішніших спортсменок світу. У 1991 році вона посіла друге місце на чемпіонаті світу з фігурного катання і стала першою американкою в історії, яка виконала потрійний аксель на змаганнях.

З кар’єрою Гардінг пов’язано кілька скандалів. Найгучніший стався в 1994 році: Гардінг разом з чоловіком Джеффом Гіллоулі була причетна до нападу на свою колегу і головну конкурентку Ненсі Керріган, через яку Тоня могла не потрапити в олімпійську збірну.

Фільм розповідає про успіх Тоні, довічну дискваліфікацію після скандалу і ганебне завершення кар’єри, про яке писали всі ЗМІ світу.

Автор сценарію, Стів Роджерс вирішив взятися за цю історію після того, як побачив документальний фільм про фігурне катання у якому згадували Гардінг. Для підготовки Роджерс взяв інтерв’ю про інцидент з Керріган у Гардінг і її вже колишнього на той момент чоловіка Джеффа Гіллоулі. Сюрпризом і ускладненням стало те, що у кожного з них були різні версії події.

Фільм високо оцінили кінокритики. На сайті Rotten Tomatoes фільм має рейтинг 90% на основі 225 рецензій із середнім балом 7,8 з 10. На сайті Metacritic фільм має оцінку 77 з 100 на основі 44 рецензій критиків, що відповідає статусу «в цілому позитивні відгуки».

Виконавиця головної ролі також є продюсером фільму. За свою роботу над роллю Тоні Гардінг Марго Роббі отримала номінацію в комедійній категорії «Золотого глобуса», але статуетки в результаті не отримала. Тепер Роббі номінована на «Оскар» як краща актриса.

Для перевтілення в образ фігуристки Марго Роббі довелося постаритися. Вона погладшала на кілька кілограмів, а на зйомках костюмери щодня кріпили їй на тіло численні накладки, щоб вона виглядала масивно. А щоб волосся справляло враження недоглянутого і сплутаного, перукарі створили для Марго Роббі спеціальну перуку.

Фільм підіймає важливе питання домашнього та психологічного насильства. Спочатку Тоня страждає від деспотизму матері. А потім від чоловіка, який її б’є. Героїня і сама розуміє, що обрала такого мужчину, тільки тому що звикла думати, що не заслуговувала кращого.

На думку кінокритика Антона Доліна у фільмі цікаво розкривається тема фемінізму: «Я, Тоня» – це дуже своєчасне кіно, в якому феміністична повістка подана не без пародійності, але зі з щирим теплом».

Ще однією актуальною проблемою, яка озвучується в фільмі є соціальна нерівність. Тоня росла і жила в бідності. Фінансове становище змусило Гардінг самостійно шити свої костюми. Тому на змаганнях вона часто виглядала недоречно, на думку суддів. Інші спортсменки постійно в цьому дорікають і вказують, що щоб бути прийнятою в фігурному катанні, їй треба виглядати інакше. Таке ставлення і тяготи бідності разом з насильством не могли не вплинути негативно на характер Тоні.

Співробітники Eight VFX відповідали за візуальні ефекти у фільмі. Зокрема, за сцени, в яких головна героїня виходить на лід. Щоб вони виглядали максимально реалістично, до зйомок залучили фігуристок Анну Малкову і Хайді Мунгер. А потім отриманий відеоряд накладали на обличчя актриси Марго Роббі.

Відкриттям картини можна по праву вважати Еллісон Дженні, яка виконала роль матері Тоні. Лавона любить полаятись, ніколи не випускає з рук цигарку, завжди екстравагантно одягнена і з папугою на плечі. Вона залишає незабутнє враження. Для актриси це не перша роль в кіно, але безумовно найяскравіша. Дженні незабаром може стати володаркою «Оскара» за найкращу жіночу роль другого плану.

Неприємний, зі складним характером персонаж неочікувано стає прикладом, який надихає та мотивує прикладом. Адже Тоні доводиться вставати і рухатися далі після безлічі дрібних і великих поразок, і вона це робить знову і знову.