Французький режисер Жан-П’єр Жене, відомий творець «Амелі» звинуватив Гільєрмо дель Торо в плагіаті. На його думку, Гільєрмо в своєму 13-кратному номінанті на «Оскар» «Формі води» запозичив сцену з його фільму «Делікатеси» (1991).

Сцена у фільмі дель Торо показує, як персонажі Саллі Хокінс і Річарда Дженкінса, виконують чарівний двокроковий танець. Танцюють вони сидячи на дивані та спостерігаючи за старим голлівудським фільмом.

Жене вважає, що ця сцена дуже схожа на одну зі сцен фільму «Делікатеси». Французький режисер заявляє, що в дель Торо вистачає фантазії та таланту на створення самобутніх речей. Тому він не розуміє, навіщо красти ідеї в інших.

Гільєрмо дель Торо, у свою чергу, зазначив, що не запозичував ідеї у француза. Він вважає, що на них обох мав вплив Террі Гілліам. А звинувачення в плагіаті вважає проявом недостатньої самоповаги Жене.

Жан-П’єр відреагував на такі слова доволі гостро, обґрунтувавши свої дії не агресією, а розчаруванням. Попри все, режисер впевнений, що у дель Торо на момент створення цієї сцени перед очима були кадри з «Делікатесів».

Цікаво, що заяви Жене не перші звинувачення творця «Форми води» у плагіаті. Зокрема, фільм був звинувачений у крадіжці сюжетних елементів з п’єси «Дозволь мені почути твій шепіт», автором якої є лауреат Пулітцерівської премії Пол Зіндель.

В основі оповіді п’єси лежить історія про прибиральницю дослідницької лабораторії, яка закохується у дельфіна, що там живе, і намагається звільнити істоту. Нещодавно Нідерландська кіноакадемія відреагувала на останнє твердження, виправдавши дель Торо.