Силач Джонсон побив Клінта Іствуда

Зазвичай, після Дня Подяки з його тривалим уїк-ендом, коли до Різдва з його приємними, але такими, що вимагають час, турботами ще далеко і люди охоче йдуть у кіно, касові збори не такі хороші.

Однак, у свій прем’єрний вікенд веселий екшен «Джуманджі: Новий рівень» (Jumanji: The Next Level) спростував цю традицію, випередивши всі прогнози з дуже вражаючим касовим збором в 60,1 мільйона доларів тільки в Північній Америці (США і Канада спільно).

Цей сіквел з касово привабливим силачем Дуейном Джонсоном і популярним афро-американським коміком Кевіном Хартом у головних ролях без особливих зусиль очолив касу, не зважаючи на досить щільний список прем’єр, що включав новий фільм «Справа Річарда Джуелл» (Richard Jewell) від прославленого режисера Клінта Іствуда і ремейк страшилки «Чорне Різдво» (Black Christmass), обидва з яких сильно розчарували.

За межами Північної Америки «Джуманджі 2» заробив ще 85,7 мільйона доларів (за кордоном картина вийшла на тиждень раніше), і фінішував у неділю із загальним закордонним збором в $152,2 мільйона і глобальної касою в 212,8 мільйона доларів. З них 12,6 мільйона доларів на відкриття у Великобританії і 8,9 мільйона в Німеччині.

Напередодні вихідних студія Sony була дуже обережна в своїх прогнозах, пророкуючи відкриття «Джуманджі 2» на внутрішньому ринку в 35 мільйонів доларів, хоча більшість фахівців поза студією вважали, що фільм відкриється в діапазоні від 40 до 50 мільйонів доларів. Схоже, фільм зміг уникнути «зараження вірусом провалів», який вже вразив ряд популярних франшиз в році, що минає.

Напередодні вихідних очікувалося, що «Чорне Різдво» і «Справа Річарда Джуелла» дебютують у діапазоні 10 мільйонів доларів, а то й вище. На ділі виявилося, що «Справа Річарда Джуелла» стала другим найгіршим відкриттям його фільму за всю довгу режисерську кар’єру Клінта Іствуда і гіршим для нього за майже чотири десятиліття.

«Справа Річарда Джуелла» принесло всього 5 мільйонів доларів у свій перший вікенд. Студії Warner Brothers буде важко окупити бюджет у 40 мільйонів доларів (не враховуючи витрат на промоушен), не кажучи вже про прибутковість картини.

«Чорне Різдво» – відкрилося, за оцінками, з 4,4 мільйона доларів. Але тут ситуація не така вже й чорна. Картина студій Universal та Blumhouse обійшлася в постановці всього в 5 мільйонів доларів.

«Справа Річарда Джуелл» і «Чорне Різдво» зайняли в табличці доходів за вікенд відповідно 4 і 5 місця.

Друге ж місце з «домашніми» $19,2 мільйона зайняла анімація «Холодне серце 2» (Frozen 2). У решті світу мультик за вихідні зібрав ще 55,7 мільйона і перейшов кордон в мільярд доларів!

Кримінальна комедія в стилі романів Агати Крісті «Дістати ножі» (Knives Out) посіла третє місце, отримавши 9,3 мільйона в свій другий вікенд. Фільм, який отримав номінацію на «Золотий глобус» за кращу картину (мюзикл або комедія), зібрав ще $13,6 мільйона за кордоном на загальну суму зборів у світі в $162,2 мільйона.

Фільм «Неограновані коштовності» (Uncut Gems), з Адамом Сандлером в незвичній для нього драматичній ролі, відкрився всього на п’яти екранах в Нью-Йорку і Лос-Анжелесі, але зібрав виключно високий середній збір на екран у 105100 доларів. Це один з кращих середніх зборів в році, що минає.

+