Сила крихкості: повернення керамічних панно Ольги Рапай

Тривалий проєкт з віднайдення, дослідження та реставрації інтер’єрних панно скульпторки-керамістки Ольги Рапай, які раніше вважалися втраченими, організовано в двох діях. Дія перша –POWER OF SUPPORT / СИЛА ПІДТРИМКИ – серія керамічних гербів міст-побратимів Києва. Наша столиця, незважаючи на війну, святкує річницю в колі давніх та нових друзів, повсякчас відчуваючи їхню підтримку.

Київ ще у 1961 році приєднався до світового руху поріднених міст. Першими побратимами української столиці стали польський Краків та фінське Тампере, згодом до них приєдналися німецький Лейпциг, столиця Словаччини Братислава та прекрасна італійська Флоренція, ще через декілька років французька Тулуза та японське Кіото. Керамічні герби саме цих міст постануть перед відвідувачами. 

Монументальний наїв у другій дії проєкту – POWER OF ROOTS / СИЛА КОРІННЯ. Почасти міфологізований, почасти дитинний та ідеалізований погляд Ольги Рапай на наше історичне коріння. Узагальнені середньовічні образи виринають з небуття

та забуття. Поєднання оманливої художньої простоти та технічної складності виконання – візитівка авторки. Процес дослідження, реставрації та консервації втрачених настінних панно Ольги Рапай тривав рік. POWER OF FRAGILITY / СИЛА КРИХКОСТІ – своєрідний звіт з науково-дослідної та реставраційної роботи. А також спроба показати, наскільки плідною для збереження культурної спадщини може бути ініціатива, коли хтось небайдужий бере на себе відповідальність зібрати та відновити необачно зруйноване і забуте. 

В межах проєкту заплановані лекції, майстер-класи для дітей та дорослих з ліплення, вишивки та реставрації, обговорення питань збереження культурної спадщини під час війни в професійному середовищі.

 

Коли: 25 травня – 25 серпня 

Де: Національний музей українського народного

декоративного мистецтва

Київ, вул. Лаврська, 9

 

Партнери проєкту:

ГО “Культура та спадщина України” 

Асоціація мистецтвознавців, експертів, оцінювачів

та реставраторів

Фонд імені Ольги Рапай-Маркіш

Видавництво «Дух і літера»

Журнал «Антиквар»

Національна премія «Скарб нації»

+