Світовий бокс-офіс виходить з кризи

Для початку: В цьому році світові касові збори перевищили загальну суму зібраних в «ковідном» 2020 року і склала 12 мільярдів доларів на кінець серпня 2021. Згідно з прогнозами аналітичної компанії Gower Street Analytics, до кінця 2021 року його досягне 20,2 мільярда доларів. Гарна новина полягає в тому, що це означає відновлення каси на 68% в порівнянні з минулим роком. Однак при тому, що загальна сума як і раніше буде на 52% нижче рекордного показника в 42,3 мільярда доларів, встановленого в 2019 році, і менше половини від середнього показника в 41,9 мільярда доларів за три передпандемічну року (2017-19).

На даний момент у 2021 році сукупні касові збори зі всіх міжнародних територій, за винятком Китаю, складуть 5,22 мільярда доларів, перевищивши 5,13 мільярда доларів, зафіксованих в Китаї за станом на 11 вересня 2021 року. Касові збори в Північній Америці (також відомі як «внутрішні») на сьогоднішній день складають 2,31 мільярда доларів.

Гауер-стріт прогнозує, що до кінця року загальний обсяг продажів в світі досягне 9,1 мільярда доларів, включаючи 4,3 мільярда доларів з Європи, Близького Сходу і Африки, 3,85 мільярда доларів з Азіатсько-Тихоокеанського регіону (за винятком Китаю) і 900 мільйонів доларів з Латинської Америки. Компанія прогнозує, що Китай завершить рік з 6,6 мільярдами доларів, а Північна Америка – 4,5 мільярдами доларів. Якщо ці прогнози справдяться, Китай буде найбільшим у світі ринком касових зборів другий рік поспіль і більше, ніж всі європейські території разом узяті. Однак пандемія та інші політичні умови зробили ринок касових зборів Китаю більш замкнутим і все більш важким місцем для ведення бізнесу Голлівудом.

Гауер-стріт заявила, що за останні чотири місяці 2020 року в усьому світі було отримано близько 4,4 мільярда доларів, незважаючи на те, що значна частина світового прокатного сектора була закрита. На початок вересня 2020 року діяло 75% кінотеатрів від всього ринку. До кінця року цей показник знизився до 56%, оскільки уряду відреагували на другу і третю хвилі вірусу, відродивши заходи соціального дистанціювання і обов’язкове закриття кінотеатрів. Рік по тому, за станом на 11 вересня 2021 року працює трохи менше 88% світових кінотеатрів, якщо судити за часткою ринку до пандемії. Це дорівнює піку епохи пандемії, зафіксованому в останній разу 31 липня 2021 року.

З невеликою кількістю нових конкурентів, блокбастер Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings. Disney / Marvel легко зайняв перше місце в прокаті третій вікенд поспіль, зібравши приблизно 21,7 мільйона доларів в своєму третьому виході. Це вважається найбільшим третім уїк-ендом серед релізів епохи пандемії – з легкістю випередивши 12 мільйонів доларів для Тихого місця 29 (A Quiet Place Part II) в червні. З внутрішнім доходом в 176,89 мільйона доларів, це другий за величиною касовий фільм з початку пандемії в Північній Америці, поступаючись тільки фільму студії Marvel Чорна вдова (183,38 долара), яку він повинен легко перевершити до наступних вихідних.

Насправді друге місце в ці вихідні зайняв Головний герой який знизив збори всього на 7% до приблизно 5,2 мільйона доларів за шостий вікенд після релізу. Загальні збори комедійного бойовика актора Райана Рейнольдса зараз складають 108,6 мільйона доларів.

Чоловічі сльози (Cry Macho), новий фільм 91-річного режисера і актора Клінта Іствуда, дебютував на третьому місці з помірними 4,52 мільйона доларів з 3967 екранів, почасти завдяки рішенню студії Warner Bros. одночасно показувати фільм на стрімінговой платформі HBO Max.

+