Стало відомо, хто виконує роль Кузьми Скрябіна в фільмі “Я,”Побєда” і Берлін”

9 жовтня компанія Star Media оголосила про успішне завершення київського блоку зйомок повнометражного художнього фільму “Я,”Побєда” і Берлін” і, нарешті, розкрила ім’я виконавця головної ролі! Попереду зйомки у Берліні, постпродакшн і шлях до глядача!

В центрі історії — український музикант-початківець Кузьма разом з другом Бардом їде до Берліна на іржавій «Побєді», де хоче обміняти її у німецького колекціонера на шестисотий «Мерседес», щоб вразити цим свою кохану дівчину Барбару. Але бурхливе нічне життя німецької столиці приносить герою карколомні пригоди, що змінюють його мету, гартують характер та допомагають віднайти своє справжнє «я».

“Робота над проєктом почалася три роки тому. До мене звернулася дружина Андрія Світлана і розповіла, що їй надійшла пропозиція продати права на екранізацію книги. І тоді я запитав – а чому це не можемо зробити ми? Star Media – велика компанія, Андрій – мій друг”, – розповідає Владислав Ряшин, засновник і генеральний продюсер Star Media – Також, я відразу позначив два принципові моменти: по-перше – це не буде швидко, оскільки книга досить складна і вимагає адаптації для екранізації й, по-друге, для нас це буде неприбутковою історією, в тому сенсі, що фільм, звичайно, буде цікавий глядачам, переконаний в цьому, але весь прибуток після прокату й обов’язкових відрахувань, ми передамо до Фонду ім. Кузьми Скрябіна, яким керує Свєта. Так ми і домовилися.”

Я,
Я,”Побєда” і Берлін

Роль Кузьми виконав талановитий молодий актор Івано-Франківського академічного обласного музично-драматичного театру ім. І. Франка Іван Бліндар: “Коли мене затвердили на роль Кузьми, я одночасно з неймовірною радістю, відчув яка це відповідальність. Часу до початку зйомок залишалося не так багато, тому я підіймав матеріали того часу, інтерв’ю Скрябіна, відео, записи, слухав музику, яку він любив. А 12 липня в день міста я організував сам собі невелику “експедицію” до Новояворівська – був у школі, будинку культури, знайшов той самий дім, під’їзд, поговорив з сусідами. Я усвідомлював, що мені не вдасться домогтися стовідсоткової зовнішньої схожості, швидше робив акцент на внутрішньому стані молодого Кузьми, його самовідчутті. Перед початком зйомок я зустрічався і розмовляв зі Світланою, дружиною Андрія. Хотів уточнити безліч нюансів, і після був дуже натхненний і вдячний їй за допомогу! Не можу сказати, що відчуваю страх перед оцінкою глядачів, це скоріше хвилювання. Знаєте, мені здається, що Андрій для багатьох був як старший брат – ось є він поруч, ви б’єтеся, миритеся, проживаєте якісь моменти, ситуації, а коли він йде, відчуваєш всю глибину втрати. Окремо хочу сказати, що вся команда на цьому проєкті – це просто суцільна, неймовірна любов і море позитивної енергії, якою я заряджався кожного дня, коли приходив на майданчик. Я щасливий і вдячний за можливість зіграти цю роль!”

Ольга Ряшина, режисер: “Ми всі повинні розуміти, що Кузьма-герой – це не Андрій. Тому що є тільки один Андрій Кузьменко. А у нас це збірний образ. Адже кожен зараз пам’ятає “свого” Кузьму. Навколо безліч людей, які були з ним знайомі,  і вони пам’ятають його або таким, яким він був в останні роки життя, або малюють кожен свій образ. А ось таким, яким він був в той період, про який йдеться в повісті й у фільмі, в його 22-23 роки, мало хто його знав. Тому ми намагаємося витримати цей баланс – між молодим хлопцем в пошуках себе, Кузьмою, якого всі пам’ятають і знають, відчайдушністю, енергією, позитивом, і тією глибиною його мислення, що з’явилася вже в більш зрілому віці. Ми не прагнули копіювати тембр голосу і зовнішність Андрія, ми намагалися відтворити деякі інтонації, міміку, жести, але найголовніше – його світогляд, відчуття себе. Це і є найскладніше в роботі над образом головного героя. Я сподіваюся, що глядачі це побачать, відчують і оцінять.”

Я,
Я,”Побєда” і Берлін

Нагадаємо, що проєкт став одним з переможців 11-го конкурсного відбору Держкіно. Виробництво фільму здійснюється за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики та Держкіно України.

Широкий кінотеатральний прокат фільму запланований на 2021 рік.

Інформаційні партнери проєкту: Благодійний фонд ім. Кузьми Скрябіна, група компаній “РТМ-Україна”, інтернет-видання “Обозреватель”, радіогрупа TAVR MEDIA, радіостанція Radio Roks, музично-розважальний телеканал М1.

Оригінальна назва: «Я, «Побєда» і Берлін»

Прем’єра в Україні: 2021 Росія рік

Країна Україна

Студія: Star Media

Хронометраж: 100 хвилин

Режисер: Ольга Ряшина

Оператор: Дмитро Недря

Художник-постановник: Микола Кіщук

Сценарій: Анатолій Крим, Олексій Комаровський, Ніна Шуліка

Продюсери: Влад Ряшин, Олексій Терентьєв, Артем Доллежаль

У ролях: Іван Бліндар, Володимир Гева, Михайло Понзель, Марія Стопник

Жанр: пригоди, роуд-муві

+