Слабкий старт «Вічних»

Ансамблевий фільм Вічні (Eternals) зібрав 71 мільйон доларів з 4090 екранів – четверте за величиною відкриття періоду пандемії на сьогодні після Venom: Let There Be Carnage (90,3 мільйона доларів), Чорної вдови (80,37 мільйона доларів) та Шан-Чи й легенда десяти кілець (75,39 мільйона доларів). Хоча він опинився на найнижчому рівні очікувань і вважається відносно слабким відкриттям у грандіозній схемі ігор MCU, які зазвичай збирали 100 мільйонів доларів або більше на перші вихідні перед пандемією. Із загальної суми зборів фільму цими вихідними 7,6 млн доларів, або 11%, припало на екрани IMAX. За кордоном фільм відкрився на першому місці, 90.7 зібравши в 46 країнах, 90.7 мільйона, включаючи Корею ($14.4M), the U.K. ($7.1M), Францію ($6.7M), Meксику ($5.7M) та Австралію ($5M).

У деяких більш ранніх прогнозах передбачалося, що Вічні потенційно відкриються на суму до 100 мільйонів доларів, але після того, як з’явилися негативні рецензії, ця можливість стала все більш і більш віддаленою. Це перший з фільмів MCU, який може «похвалитися» поганим рейтингом на Rotten Tomatoes, де зараз він становить всього 48%. Фанати франшизи подивляться цей фільм незалежно від критики, зате негативні відгуки, можливо, послабили ентузіазм серед більш випадкових потенційних глядачів. Ще один фактор, про який варто згадати, – це “бренд” Eternals, просто не знаходить відгуку у широкої аудиторії того ж, що Месники або Людина-павук. На щастя, бренд Marvel досить сильний сам по собі, щоб залучати величезні натовпи, незалежно від обізнаності, і пристойний початковий збір цих вихідних є свідченням франшизи, що залишається сили в культурній уяві аудиторії. Що стосується віку відвідувачів, то значні 73% аудиторії першого уїк-енду фільму були молодшими за 35 років, тоді як у кінозалах домінували чоловіки (61% проти 39% жінок). Чи витримають Вічні у наступні вихідні – інше питання. Цінне порівняння в цьому відношенні – це Шан-Чі та легенда про десять кільців. Цей фільм, який також був ексклюзивним для кінотеатрів та у вересні зібрав 75,4 мільйона доларів та отримав позитивні відгуки. Цей фільм зібрав усередині в Північній Америці 223,42 мільйона доларів, що майже в 3 рази більше від Вічних, і легко зрозуміти, чому, якщо врахувати позитивні відгуки. З іншого боку, у Eternals менше шансів на успіх у довгостроковій перспективі, принаймні з урахуванням таких показників, як Cinemascore B (у порівнянні з A у Шан-Чі) і 81% позитивної на Rotten Tomatoes. (Проти 98% для Шан-Чі). На щастя для фільму, у Eternals наступні вихідні більш-менш залишаються для себе. Наступний великий проект, намічений до показу в кінотеатрах, Sony Ghostbusters: Afterlife, не з’явиться в мультиплексах до 19 листопада.

Після двотижневого «царства» на першому місці, Dune цими вихідними посіла друге місце з 7,62 мільйона доларів. Це менше, ніж минулими вихідними (51% проти 62%), оскільки позитивна поголоска як і раніше добре відома щодо фільму студії Warner Bros., який одночасно дебютував на каналі HBO Max. На сьогоднішній день фантазійний фільм зібрав 83,95 мільйона доларів у США та Канаді.

Не час помирати від MGM/UA посів третє місце з 6,18 мільйона доларів, що всього на 20% менше, ніж минулими вихідними, в результаті чого загальна сума зборів для фільму про Джеймса Бонда на даний момент склала 143,15 мільйона доларів.

+