Що треба розуміти при обранні скатертини?

Приємно мати гарний стіл із гарною білизною. Особливо, коли у вас є родина чи друзі. Можна навіть піти вперед, стверджуючи, що це елемент, який є частиною внутрішнього оздоблення. Щоб вибрати скатертину, необхідно враховувати 3 критерії. Найважливішим є матеріал, а потім колір і форма. Дотримуйтеся наведених нижче порад, щоб прийняти зважене рішення та скатертини новорічні купити за приємною ціною.

Який матеріал для скатертини вибрати?

Це в першу чергу перший критерій вибору скатертини і кожен шукає найкраще співвідношення ціни та якості. Серед представлених на ринку матеріалів для скатертин виділяють:

  • льон: натуральний і благородний матеріал.
  • вощений: має перевагу стійкості до плям.
  • бавовна: матеріал, який зустрічається на всіх столах.
  • поліестер: загальний термін для синтетичної тканини.

Щоб відзначити конкретну подію, ви можете вибрати певну тематику для кольорів і візерунків вашої скатертини. Ми думаємо, зокрема, про Різдво, а також про день народження, Хеллоуїн, весілля тощо. Для прикладу Різдва ви виберете червону скатертину, або червоно-зелену, з візерунками чи без, а доповнити можна привабливими новорічними статуетками. Це також може бути білий, усіяний маленькими зеленими ялинками, до яких прикріплено кілька червоних кульок. Для цього традиційного заходу в торгівлі достатньо варіантів.

Як обрати виходячи з ціни?

Всупереч поширеній думці, найдешевша скатертина не обов’язково має вощене або захисне покриттям. Перемагає поліестер. В інтернеті можна знайти скатертини на 4 людини від 150 гривень. Але щоб уникнути неприємних сюрпризів краще витратити трохи більше. Оскільки скатертини за хорошим співвідношенням ціни та якості пропонуються від 300 до 400 гривень. А покрита або вощена скатертина є відносно дорогою, оскільки ми знаходимо близько 500 гривень. Є, звичайно, дешевше, але ефект від плям може швидко зникнути вже через кілька застосувань. Нарешті, лляна скатертина є найдорожчою і коштує близько 700 гривень.

Важливим критерієм вибору є догляд за скатертиною. Фруктовий сік, соус, дитячі нещасні випадки, скатертину часто піддають випробуванню. Тож за якою скатертиною найлегше доглядати?

  1. Скатертина з покриттям: дуже легко чиститься губкою. Однак не залишайте їх на кілька годин сохнути під приводом того, що доглядати за ними легко. Тому що, наприклад, плями від кави та червоного вина з часом пошкоджують матеріал і псують його. Скатертину з покриттям можна прати в машині, але при температурі не більше 30°C і нечасто. А для прасування потрібно вивернути скатертину. Зрештою, тепло знову активує стійкість до плям цього типу скатертини.
  2. Льон: льон, який не любить жирних і дуже кольорових плям (особливо червоні плоди). Крім того, матеріал повертається зім’ятим і не залишається іншого виходу, як відпрасувати його. На щастя, сьогодні існують засоби проти плям, які також полегшують прасування. Це трохи схоже на водонепроникний шар, який трохи підвищує ціну придбання, але це того варте з огляду на легкість обслуговування, яке створює.
  3. Поліестер: це матеріал, який добре справляється з скатертиною без плям і відновлює її. Крім того, прасувати не потрібно.

Всупереч тому, що можна було б подумати, скатертина з покриттям менш стійка, ніж льняна та поліестерова. Поліестер також має переваги завдяки простоті догляду та досить стійкому синтетичному волокну. Зверніть увагу, що цей результат підтверджено на якісних скатертинах, а не на перших місцях. Натуральні матеріали є рекордсменами по довговічності, але особливо чутливі до жирних плям. Підводячи підсумок, чим більше ви незграбні або маєте маленьких дітей, вибирайте скатертину з покриттям або поліестер.

Якого кольору вибрати?

Вибір кольору скатертини – перш за все справа смаку. Якщо ви не хочете зробити помилку, білий колір є безпечним вибором, коли справа доходить до столової білизни, як і постільної білизни. І необхідно буде взяти до уваги серветки, а також тарілки, які ви збираєтеся одягати…

Якщо ваш інтер’єр просочений білими або пастельними тонами, у вас є 2 можливості:

  • Або ви вирішуєте, що ваш стіл повинен поєднуватися з їдальнею, і ви залишаєтеся в тих же тонах, що й ваші стіни, наприклад.
  • Або ви хочете зробити його центральним елементом кімнати і наважуємося оформити більш барвисту скатертину.

Як вже було сказано, вибір кольору – це перш за все питання смаку і бажання. Зрештою, це елемент вашого інтер’єру, який відображає вашу індивідуальність.

+