Серіал «Виклик»: актори розповіли про екстрім під час зйомок

23 листопада о 17:00 на телеканалі «Україна» відбудеться показ прем’єрних серій унікального проєкту «Виклик». 40-серійна картина – перший український серіал про рятувальників, який був створений завдяки тісній співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій. Одну з головних ролей у картині зіграв актор Геннадій Попенко, який розповів, чого навчився на зйомках кримінального екшну і які ситуації з майданчика ще довго буде згадувати.

Популярний український актор Геннадій Попенко у 40-серійній картині «Виклик» втілив роль майора ДСНС Геннадія Клименка. За лаштунками знімального майданчика актор зізнався, що до зйомок у проєкті каналу «Україна», як і більшість українців, мало що знав про справжнє життя рятувальників. Проте за час роботи над серіалом Попенко розширив свої знання і багато чого навчився. І хоча актор досить вправний учень, на зйомках не обійшлося без казусів.

«Є такий пристрій – бензоріз – це величезна болгарка. Крім того, що вона важка, нею треба вміти працювати. Пам’ятаю, одного разу мій напарник мав пробити стіну, а я потім кувалдою мав винести іншу частину стіни. Але цей апарат досить непростий і вийшло так, що з нього почали вилітати шматки диска, він почав рвати стіну і це попало в кадр. Я стояв поряд і все це летіло прямо на мене – з одного боку, мені боляче, а з іншого – треба грати. Зізнаюся, я до останнього сподівався, що режисер ось-ось дасть команду «стоп». Але він цього зробити не міг, адже треба завершити дубль, так я під цим небезпечним градом продовжував грати. Але грати – так грати. Все мало виглядати по-справжньому», – розповів Геннадій Попенко.

Проте, не лише Геннадію діставалось від партнерів. Актор зізнається, одного разу він і сам мимоволі став загрозою для своєї колеги. Сталося це в один із перших знімальних днів.

«Ми виймали хлопчика з димоходу, бо в нього застрягла нога. Художники зробили спеціальний короб із гіпсокартону, а зверху вкритий плиткою на рідких гвіздках. Я мав його розбити перфоратором. Почав розбивати, а плитка стала розлітатися. І ось одна частина летить на хлопця, якого треба врятувати, добре, що мій напарник Лиховій, якого грає Сергій Кучеренко, встиг перехопити цю плитку. Але інша її частина полетіла в нашу лікарку Ромашову, і в перший знімальний день акторка отримує травму», – поділився актор.

Тож, за словами Геннадія, нелегкі зйомки запам’ятаються йому надовго. І якщо це лише моделювання реальних історій – можемо собі уявити, що відбувається у реальному житті рятувальників і наскільки важливо кожному дотримуватися правил безпеки.

+