З 24 по 31 березня в Києві відбудеться фестиваль документального кіно Docudays UA

94 фільми із 47 країн світу буде показано на XIV Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA. Форум проходитиме в Києві з 24 по 31 березня. Його основними майданчиками стануть Будинок кіно, а також кінотеатри «Київ» і «Кінопанорама».

Тема й центральна кінопрограма фестивалю цього року – ЧОТИРИ ГРАДУСИ – про перших посланців глобального потепління в стрічці «ТулеТувалу», небезпечні наслідки індустрії тваринництва у «Великій рогатій змові», соціальні структури монгольських провінцій у «Демоні скорботи», зухвалі акції лабораторії The Yes Men і про те, що екологічне – це завжди політичне, у фільмі «Коли два світи зіштовхуються».

Відкриває Docudays UA фільм про знаменитий дует екоактивістів «The Yes Men: Згодні бунтують» (реж. Лора Нікс, Енді Бічлбаум, Майк Бонанно).

Традиційно фільми на Docudays UA змагатимуться в конкурсах: DOCU/ЖИТТЯ, DOCU/ПРАВА й DOCU/КОРОТКО.

Уже вдруге на фестивалі відбудеться національний конкурс DOCU/УКРАЇНА. Кожну

конкурсну програму оцінює окремий склад журі, до якого входять зарубіжні та українські експерт(к)и та документаліст(к)и. Свого переможця, як завжди, оберуть студентське журі та глядачі.

10 програм складають цьогорічну позаконкурсну частину Docudays UA. DOCU/ХІТИ традиційно презентують фільми-фаворити міжнародних фестивалів, серед яких – номінант на премію «Оскар» «Я не твій негр» (реж. Раул Пек).

Окрім цього, на глядачів чекає особлива програма МАЙСТРИ, що представить фільми видатних документалістів – Сергія Буковського, Аудрюса Стоніса, Мірослава Янека, Павела Лозінського та Міхаеля Ґлавоґґера.

Одна зі спеціальних подій кінофоруму – показ документальної стрічки «Процес. Російська держава проти Олега Сенцова» режисера Аскольда Курова.

ЧИТАТИ ЩЕ

Як сервувати стіл: корисні поради

Корисні поради, як зробити святковий стіл не тільки смачним і поживним, але й стильним, а також додати йому новорічної символічності. Сервування Дотримуйтеся єдиної стилістики. Кольори скатертини, посуду,...

3 грудня: яке свято цього дня

Традиційно публікуємо добірку свят, що припадають на 3 грудня. Варто враховувати, що з переходом на новий календар багато церковних свят тепер відзначатимуть у нові дати. Церковні...

«Барбі», «Вартові галактики», «Люксембург, Люксембург» стали найпопулярнішими на MEGOGO

Медіасервіс MEGOGO, лідер серед ОТТ-сервісів в Україні, продовжує ділитися рейтингом популярності контенту серед користувачів платформи. Так, у 3-му кварталі 2023 року MEGOGO ексклюзивно транслював бій...

Мама мене б’є: що робити

Сімейні стосунки між батьками та дітьми можуть бути складними та іноді незрозумілими. Іноді в сім'ях виникають ситуації, коли діти стикаються з фізичним покаранням своїх батьків....