Українська прем’єра фільму «Стасіс» відбудеться на кінофестивалі «Молодість»

Фільм режисера Мантаса Кведаравічюса «Стасіс» (PARTHENON) відібрано до міжнародного конкурсу повнометражних фільмів на 49й Київський міжнародний кінофестиваль “Молодість”. Це буде українською прем’єрою фільму. Його світова прем’єра відбулася на Тижні критиків Венеціанського міжнародного кінофестивалю у вересні 2019 року.

«Стасіс» створено у копродукції Литви, України та Франції. Основною виробничою компанією є Студія Уляна Кім (Уляна Кім), яка працює у спільному виробництві з українською ESSE Production House (Віталій Шереметьєв та Наталія Лібет) та французькою – Rouge International (Жюлі Ґайє, Антон Сенаой та Надія Турінцєв), а також власною виробничою компанією Кведаравічюса — Extimacy Films.

Картина базується на трирічному етнографічному дослідженні Мантаса Кведаравічюса в Афінах, Одесі та Стамбулі. Курди, суданці, українці, греки з цих місць — сквотів, таємних кафе, підземних мечетей, борделів, залишених заводів — та їх розповіді склали сюжет фільму. Головні герої — Гаріп, Софія, Ібрагім та Анна, а також кримінальна та любовна історія, що пов’язує їх у фільмі, ведуть нас крізь сьогоденне життя в кожному з цих міст.

Фільм занурюється в околиці Заходу, досліджує межі наших тіл, наше серце, наш розум, щоб виявити наші географічні та історичні, фізичні та емоційні зв’язки; шукає наші спогади, страхи та, можливо, наші надії. Ми говоримо «наші», бо протягом фільму його персонажі, які апріорі віддалені від нас, стають глибоко знайомими.

Синопсис:

У дешевому борделі біля підніжжя афінської фортеці, чоловік пригадує вражаючі події свого життя. Його пошуки любові та слави багато хто переказує і проживає: повія з непоправним минулим, гангстер, якого переслідують нещастя, іконописиця, яка не має віри. В одній з тих історій чоловік знаходить своє багатство, в інший — він стає пророком-блукачем, у ще іншій — він повертається додому до своєї дружини. Спогади зраджують його, але він точно знає, що в одному з цих життів його буде вбито.

Зйомки фільму відбувались в Україні, Греції, Туреччині, Уганді та Литві, і на всіх етапах його виробництва працювали українські спеціалісти. Так, оператором-постановником фільму разом із Мантасом є В’ячеслав Цвєтков, художником-постановником Юрій Григорович, звукоінженером — Андрій Нідзельський, кастинг-директором – Алла Самойленко. Також, над фільмом працювали режисерка монтажу Дуня Січйов (Іній, 2017), звукорежисер Роберт Вокер (The Works and Days (of Tayoko Shiojiri in the Shiotani Basin), 2020) та звукодизайнер Ніколас Бекер (Arrival, 2016 та Gravity, 2013).

Головні ролі виконують Рита Бурковська та Ганна Білоброва, Мехді Мохаммед та Гарип Оздем. Ми присвячуємо нашу українську прем’єру на фестивалі “Молодість” Гарипу, який загинув у Берліні літом 2019 року.

В Україні фільм PARTHENON (українська версія — “СТАСІС”) отримав фінансову підтримку Державного агентства України з питань кіно.

Подальший реліз фільму “СТАСІС”: обмежений — у кінотеатрах, та на VOD міжнародних та національних платформах планується також в 2020 році.

Мантас Кведаравічюс (Литва) — кінорежисер та академік, царина інтересів якого — небуття, матеріальність і тіло в його перформативних та політичних проявах. Він має ступінь доктора філософії у соціальній антропології Кембріджського Університету та зараз працює в Університеті Вільнюса. Його документальні фільми — «Барзах» (2011) і «Маріуполіс» (2016) мали прем’єру та отримали багато нагород на кінофестивалях Berlinale, Busan, Hong-Kong, Nyon Visions du Réel. Фільм PARTHENON (українська версія — “СТАСІС”) — це продовження його документальної роботи, ігрова кіно-вигадка.

ESSE Production House (Україна) — кіно-виробнича компанія повного циклу. З 1991 року компанія зняла більш ніж 800 рекламних роликів, корпоративних і рекламних відео, а також – художніх фільмів для провідних міжнародних і українських замовників. Робота компанії була відзначена багаточисельними нагородами та номінаціями, зокрема – номінацією на премію Американської Академії кінематографічних мистецтв і наук / Academy Award® у 2010 році за короткометражний фільм «Двері» продюсерської компанії Октагон Фільмс Лімітед (Ірландія).

ЧИТАТИ ЩЕ

Как сервировать стол: полезные советы

Полезные советы, как сделать праздничный стол не только вкусным и питательным, но и стильным, а также придать ему новогодней символичности. Сервировка Придерживайтесь единой стилистики. Цвета скатерти, посуды,...

3 декабря: какой праздник в этот день

Традиционно публикуем подборку праздников, которые приходятся на 3 декабря. Стоит учитывать, что с переходом на новый календарь многие церковные праздники теперь будут отмечать в новые...

«Барби», «Стражи галактики», «Люксембург, Люксембург» стали самыми популярными на MEGOGO

Медиасервис MEGOGO, лидер среди ОТТ-сервисов в Украине продолжает делиться рейтингом популярности контента среди пользователей платформы. Так, в 3 квартале 2023 года MEGOGO эксклюзивно транслировал бой...

Мама меня бьет: что делать

Семейные отношения между родителями и детьми могут быть сложными и иногда непонятными. Иногда в семьях возникают ситуации, когда дети сталкиваются с физическим наказанием со стороны...