Кожен користувач інтернету час від часу звертається до популярних сервісів, які забезпечують швидкий доступ до будь-якої інформації, проте не рідко результати такого пошуку повною мірою не відповідають запиту. Саме тому корисним буде володіти деякими лайфхаками, які не так широко розповсюджені, але значно спрощують роботу в інтернеті.
Секрет успіху у точності запиту
Зручність користування пошуковими системами полягає у тому, що користувач за лічені секунди може знайти необхідну інформацію буквально за декількома ключовими словами. Втім, більш точну інформацію Google надасть, якщо зовсім трохи скорегувати запит. Наприклад, просте взяття запиту в лапки дозволить зосередити пошукову систему на пошуку конкретної фрази та видати результати, де вона зустрічається в точності. Така функція може стати корисною для пошуку цитат, тоді як з простішими запитами зазвичай проблем не виникає. Наприклад, якщо шанувальники азартних розваг зададуть простий запит слот Keks, то пошукова система одразу запропонує популярні майданчики, де він буде присутній.
Також додатковим фільтром для небажаних результатів пошуку може стати виключення окремих слів з пошуку. Для цього користувач має поставити перед таким словом знак мінус. Наприклад, шукаючи в інтернеті телевізори різних виробників, користувач може виключити конкуренту — “телевізори -LG”.
Допоміжні запити
Цікавим, проте мало поширеним є набір інструментів та простих команд, що допомагають звузити пошук та заощадити час:
- Команда allintitle: шукатиме необхідні слова у заголовку;
- allinurl: — лише в адресі сайту;
- location: звузить пошуки до конкретної локації;
- OR та AND дозволить отримати інформацію одразу за двома запитами.
Всі ці команди вказуються безпосередньо у полі пошуку перед запитом.
Окрім цього простий пошуковик від Google може стати універсальним інструментом, адже здатен виконувати функції конвертера валют, калькулятора або навіть гідрометцентру.
Також функціонал пошукових систем постійно розширюється та вдосконалюється, маючи на меті покращенні користувацького досвіду. Зокрема суттєвий імпульс у цьому напрямку спричинили технології штучного інтелекту. У Google, наприклад доступнішою стала опція пошуку за зображенням та відеопошук, змістовні відповіді на запити на основі AI-моделей, а з новою функцією Circle to Search користувачі можуть шукати будь-яку інформацію на екрані свого смартфона, просто обвівши пальцем текст, зображення або відео, не покидаючи поточну програму.