Фільм «Поламані» розкаже про вояків, що долають посттравматичний синдром після війни на Донбасі

Ти можеш піти з війни, але вона назавжди залишить відбиток на твоєму житті – це центральний посил майбутнього короткометражного проекту «Поламані», що нещодавно був представлений на Тринадцятому пітчингу Державного агентства України з питань кіно. Сюжет сценарію проєкту тісно пов’язаний з проблемами, які актуальні для значної частини нашого суспільства. Мова йде про посттравматичний синдромом, що виник внаслідок війни, яка триває на Донбасі вже понад 6 років. Співіснування в одному соціумі людей з такими полярними поглядами створює той конфліктний фон, рефлексії з приводу якого дуже важливо долучити до максимально широкого суспільного дискурсу. Кіно є найкращим засобом для цього.

«Ідея проекту прийшла нам зі сценаристкою в маршрутці Івано-Франківськ – Ворохта, коли ми почули розмову двох пасажирів, які стали прототипами  головних героїв» — розповідає автор ідеї Юрій Дунай.

«Працюючи над темою посттравматичного синдрому в кіно ми зможемо поширити цю проблему в маси. Чим ширший буде такий дискурс, тим ефективніше суспільство зможе допомагати та розуміти людей, що страждають від ПТСР. Ми хочемо відзняти просту, не нарочиту історію» — режисер Валерій Гриценко.

«Для мене важливим було зробити головним героєм жінку, що пройшла жахи війни та повернулася до цивільного життя. Впродовж всього сюжету вона намагається знайти у собі втрачену жіночність, відшукуючи грань між колишнім і теперішнім «я» — говорить сценаристка Соломія Томащук.

«Я одразу ж підтримала проєкт, коли прочитала синопсис. Адже про адаптацію військових, що повертаються з фронту, до мирного життя, говорять досить мало. Крім того, я давно працюю з авторами ідеї Соломією та Юрієм, зараз готуємось до зйомок дебютного повного метру Соломії “Поміж нами”. Тож плануємо співпрацювати й далі», — каже продюсерка Поліна Герман.

Творча група та продюсери фільму планують розгорнути широку медійну кампанію навколо проекту, аби привернути увагу до цього питання. Окрім міжнародних та національних кінофестивалів, стрічку планують показувати безкоштовно у кіноклубах, хабах (наприклад Veteran Hub у Києві), районних та обласних центрах. Навколо показів планується створювати дискусії із залученням психологів та військових.

Окрему увагу буде приділено показам стрічки у зоні бойових дій на Донбасі у військових підрозділах та просвітницькій діяльності серед військових.

Виробництво планує здійснювати Up Ua Studio.

ЧИТАТИ ЩЕ

Как сервировать стол: полезные советы

Полезные советы, как сделать праздничный стол не только вкусным и питательным, но и стильным, а также придать ему новогодней символичности. Сервировка Придерживайтесь единой стилистики. Цвета скатерти, посуды,...

3 декабря: какой праздник в этот день

Традиционно публикуем подборку праздников, которые приходятся на 3 декабря. Стоит учитывать, что с переходом на новый календарь многие церковные праздники теперь будут отмечать в новые...

«Барби», «Стражи галактики», «Люксембург, Люксембург» стали самыми популярными на MEGOGO

Медиасервис MEGOGO, лидер среди ОТТ-сервисов в Украине продолжает делиться рейтингом популярности контента среди пользователей платформы. Так, в 3 квартале 2023 года MEGOGO эксклюзивно транслировал бой...

Мама меня бьет: что делать

Семейные отношения между родителями и детьми могут быть сложными и иногда непонятными. Иногда в семьях возникают ситуации, когда дети сталкиваются с физическим наказанием со стороны...