Подвійний касовий успіх

Ще один добрий знак пожвавлення кінопрокату був очевидний в минулі вихідні. Відразу два нових, імовірно касових, фільму відкрилися в Північній Америці (США і Канада спільно) перевищивши 15 мільйонів доларів зборів кожен. За нинішніми, «ковідним» часів ця цифра вважається як би рубіжної для успіху. Адаптація популярної відеогри Warner Bros. з типово російською назвою Мортал Комбат (це не жарт, так в Росії пішов у прокат Mortal Kombat) посіла перше місце, зібравши 22,5 мільйона доларів в 3073 залах. На другому місці японський мультик

Винищувач демонів: Поїзд «нескінченний» (Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train), який перевершив очікування і зібрав на свій дебют 19,5 мільйона доларів.

За оцінками, цей вікенд може стати найприбутковішим за час пандемії в Північній Америці – з загальними зборами понад 50 мільйонів доларів. Покази в крупноекранних театрах Imax склали 11 відсотків від загального «домашнього» доходу Мортал Комбат – 2,5 мільйона доларів. І це при тому, що картину можна було подивитися (за чималі гроші) на стрімінговой платформі HBO Max. Фільм додав до своєї кишені 6,3 мільйона доларів в 36 країнах і довів свій збір за кордоном до 27,6 мільйона доларів. В Австралії зібрали $ 3,2 мільйона, Росія, де картина дебютувала на три тижні раніше, ніж де-небудь в світі, стала другою за успішності для фільму країною з 10,2 млн. Доларів після трьох тижнів показу. По всьому світу вже зібрано 50,1 мільйона доларів. Великобританія приєднується до показів 17 травня, Бразилія 20 травня і Японія 18 червня.

Тим часом студія Warner Bros. встановила «епідемічний рекорд», коли її картина Годзилла проти Конга подолала рубіж в 400 мільйонів доларів. Фільм зайняв в цей уїк-енд третє місце в «домашньому» прокаті з 4,2 мільйона доларів з 2856 екранів і додав 5,7 мільйона доларів в 41 зарубіжних країнах. Збори зараз досягли в цілому 86,6 доларів «дому» і 320 мільйонів доларів за кордоном при світовій касі в 406,6 доларів. Ведучими «збирачами грошей» є Китай (183,1 млн доларів), за ним слідують Північна Америка (США та Канада, 86,6 млн доларів), Австралія (20,1 млн доларів), Мексика (18,2 млн доларів) і Тайвань (12,4 млн доларів).

Цей огляд пишеться коли буквально годину тому завершилася церемонія вручення нагород «Оскар» за досягнення в області кіномистецтва за подовжений через пандемію період 2020-2021 року.

До церемонії, що пройшла 25 квітня, фільми, номіновані на «Оскар» в різних категоріях, які демонстрували істотного збільшення інтересу з боку і без того нечисленних глядачів. Буде цікаво поспостерігати, чи буде взагалі якийсь сплеск інтересу до переможців, все ще йде в кіно.

Але тут потрібно зауважити, що багато хто з картин-номінантів, як наприклад, найбільш номінований Манк (Mank) від Netflix, були показані тільки на стрімінгових сервісах, а ряд інших, як Батько (The Father), одночасно в кінотеатрaх і за чималі гроші на платформах, які не публікують дані про фінансові результати таких показів. Так що будь-які відкриті фінансові дані по-суті досить відносні. Як, втім, і все в ці дивні часи.

+