Плохие парни
Плохие парни

Як то кажуть, блокбастери – успішні і не дуже – почекають. Нічого їм не зробиться, якщо ми для початку подивимося, як спрацювали в цей подовжений вікенд картини, увінчані перемогами і номінаціями на «Золотому Глобусі», а тепер ось і номінаціями на «Оскар». Особливо ті, які раніше були випущені тільки в обмежений прокат.

Лауреат «Золотого Глобуса» «Паразит» (Parasite) студії NEON і номінований на «Золотий Глобус» «Кролик Джоджо» (Jojo Rabbit) від студії Searchlight в ці вихідні отримали призову касу завдяки номінаціям на «Оскар» як «кращі фільми року».

«Паразит» розширився в прокаті майже на 500 екранів до 843-х, додавши собі 2,1 мільйона доларів за ці чотириденні вихідні, довівши загальний збір в Північній Америці (США і Канада спільно) до 28,1 мільйона доларів. Картина режисера Бонг Джун-хо стала першим корейським фільмом, який отримав номінацію як «кращий фільм» і отримав шість (!) номінацій, включаючи за «кращий міжнародний фільм», «найкращий режисер» і «кращий оригінальний сценарій».

«Кролик Джоджо» (6 номінацій) додав 895 екранів, довівши їх загальну кількість до 1005. В результаті, протягом чотириденних вихідних було отримано $ 1,8 мільйона, а загальна каса склала $ 23,8 мільйона.

«Погані хлопці назавжди» (Bad Boys for Life) показав, що притомився було зірковість Уілла Сміта знову пожвавилася. Фільм заробив 59 мільйонів доларів за три вихідних і повинен перетнути 68 мільйонів доларів після додаткового вихідного в понеділок. А передбачали, що «Погані хлопці» дебютують зі зборами від 38 до 45 мільйонів доларів.

До того ж фільм зібрав 37,3 мільйона доларів за кордоном і перевищить 100 мільйонів доларів зборів по всьому світу. «Погані хлопці назажди» обійшлися в постановці в 90 мільйонів доларів. Про прибуток можна не турбуватися.

А ось кому турбуватися доведеться. «Дивовижна подорож доктора Дуліттл» (Dolittle) – стане головним болем для студії Universal. Студія сподівалася, що зірковість Роберта Дауні-молодшого в ролі ветеринара, який може говорити зі своїми чотириногими пацієнтами, призведе до появи нової франшизи для сімейного походу в кіно. Однак це все менш імовірно після того, як фільм розчарував, стартувавши під номером 2 з усього 22 мільйонами доларів. За прогнозами, протягом чотириденних вихідних він заробить лише 30 мільйонів доларів. На перший погляд не так уже й мало, але оскільки багаторазові повторні зйомки привели до того, що виробничі витрати склали близько 180 мільйонів доларів, а «Дуліттл» стартував в міжнародному прокаті з усього 17 мільйонами доларів, фільму знадобляться, як кажуть «довгі ноги» в кінотеатрах, щоб студія не виявилася у великій мінусі.

Отримавши кілька номінацій на Оскар і знайшовши головний приз Гільдії продюсерів США, переможець «Золотого Глобуса» фільм «1917» заробив ще 22,1 мільйона доларів у другbй свій вікенд у широкому прокаті. Експериментальна драма про Першу світову війну від лауреата «Золотого Глобуса» режисера Сема Мендеса повинна принести 27 мільйонів доларів США за довгий вікенд, що збільшить її збори на «домашньому» фронті до 80 мільйонів доларів. Третє місце за цим фільмом.

«Джуманджі: Новий рівень» від Sony з $ 9,5 мільйона і «Зоряні війни: Скайуокер. Схід» від Disney з $8,4 мільйона закривають п’ятірку кращих.