вонг кар-вай

Фотограф Вінг Шия (Wing Shya) володів ексклюзивним правом на документацію зйомок багатьох фільмів Вонга Кар-Вая. Через об’єктив він стежив за створенням, зокрема, таких картин, як «Щасливі разом», «Любовний настрій», «Ерос» і «2046».

«Ці знімки – краще, що може відобразити сутність і душу фільмів Кар-Вая. Ця унікальна фотографічна серія показує чарівництво, що панує на знімальному майданчику під час створення фільмів цього режисера», – пише про цю серії знімків видання Сultura Inquieta.

Окрім фотографії Вінг Шия займається також і режисурою. Свою творчу кар’єру він починав у якості графічного дизайнера, отримавши освіту в канадському університеті Емілі Карр. Його авторська серія семінарів отримувала високі оцінки експертів.

Кар-Вай довів безсюжетне, неоповідальне кіно до рівня високої майстерності. Цим самим він заслужив статус одного з найзагадковіших режисерів сучасності. Свої стрічки він наповнює тисячами деталей і нюансів, які фактично нічим між собою не пов’язані, проте опиняючись у просторі єдиного фільму, несподівано створюють чарівний ефект. Таким чином, під час перегляду його стрічок, глядач отримує можливість вибудувати свій власний фільм, усередині карваївского.

Цьогоріч повинна вийти нова картина Вонга Кар-Вая «Перевізник».