Олімпійські ігри 2024 року: 10 цікавих фактів

Париж стане місцем проведення 33 Олімпійських ігор, які відбудуться з 26 липня по 11 серпня. У них візьмуть участь ще 10,5 тисячі людей. Організація та проведення Олімпіади коштуватиме Франції 8,3 мільярда євро. Ми склали список із 10 цікавих фактів про найбільше змагання цього літа.

Париж приймає Олімпіаду втретє

У 2024 році Париж стане другим після Лондона містом, де тричі проводилися літні Олімпійські ігри. Столиця Франції приймала змагання у 1900, 1924 та 2024 роках. А для Франції це вже шоста Олімпіада. Окрім трьох літніх Олімпіад, Франція також тричі організовувала зимові Ігри: Шамоні 1924-го, Гренобль 1968-го і Альбервіль 1992-го.

Брейкданс вперше став Олімпійським видом спорту

Програма літньої Олімпіади-2024 складається із 32 видів спорту. Медалі будуть розіграні у ході 306 змагань. Серед них цього року буде брейкінг, що вперше став Олімпійським видом спорту. Брейкінг – це вид змагання танцю, який включає роботу ніг і спортивні елементи, такі як обертання на спині або голові. Учасники називаються бі-бій та бі-герлз. Журі оцінює виступ спортсменів, враховуючи їхню техніку, спритність, силу, ритм, творчий підхід, стиль та швидкість танцю.

Брейкданс Олімпіада

Емблема Олімпіади 2024

Вперше за історію Ігор Олімпіада і Паралімпіада матиме однакову емблему. Цей образ об’єднав у собі три символи: Маріанну (символ революції та французького народу), полум’я та золоту медаль.

Олімпіада 2024. Емблема

Талісман Олімпіади 2024

Ним стали червоні фригійські ковпаки, які називають “шапками волі”. Свого часу вони були символом Великої французької революції. При цьому талісман самої Олімпіади – це ковпак, у білих кросівках, а Паралімпіади – ковпак із протезом замість однієї з ніг. Імена талісманів – Фрігі.

Талісман Олімпіади 2024

Відкритий марафон для всіх бажаючих

Вперше в історії Олімпіади взяти участь в офіційному марафонському забігу зможуть усі охочі. Щоправда, професійні спортсмени вийдуть на офіційний забіг раніше. А після них на тій же трасі проходитиме забіг для всіх.

Частка Ейфелевої вежі в кожній медалі

У центр медалей Олімпійських та Паралімпійських ігор буде вмонтовано шестикутні фрагменти, виготовлені з елементів (балок, перекриттів) Ейфелевої вежі. Загалом для Олімпіади монетним двором Франції виготовлено 5084 медалі.

медалі Олімпіади 2024

Україна на Олімпіаді 2024

Україну на Олімпійських іграх 2024 року представлять 99 спортсменів. Експерти прогнозують нашій країні півтора десятки медалей та впевнене входження до топ-20 країн за загальним медальним заліком. Найбільше спортсменів України – у легкій атлетиці та у футболі. На попередніх літніх Олімпійських іграх наші спортсмени здобули 1 золоту медаль, 6 срібних та 12 бронзових.

Ярослава Магучіх

Церемонія відкриття

Церемонія відкриття Олімпіади вперше проходитиме не на стадіоні. Натомість це буде зроблено на Сені, річці, що перетинає центр Парижа. В урочистостях зможуть взяти участь не менше 600 тисяч глядачів на п’ятикілометровому маршруті нижньою та верхньою набережною Сени. Цей простір приблизно вдесятеро перевищує місткість типового олімпійського стадіону, що дає людям ще більший доступ до цієї історичної події.

Церемонія відкриття Олімпіади 2024

Пам’ятки Парижа приймуть спортсменів

Деякі олімпійські заходи відбудуться у знакових місцях Парижа: у пляжний волейбол гратимуть на Марсовому полі (під Ейфелевою вежею), міські види спорту відбудуться у Конкорді, фехтування та тхеквондо – у Гран-Палі, а марафон стартуватиме у Готелі де Віль.

Париж Олімпіада 2024

Збірна спортсменів біженців

На Олімпіаді 2024 року братиме участь олімпійська збірна, сформована з біженців. Раніше така збірна брала участь в Іграх лише одного разу – 2016 року, коли Олімпіада проходила у Ріо.

ЧИТАТИ ЩЕ

Крута музика в машину 2023-2024: улюблені хіти та сучасні треки

Музика і дорога – два елементи, здатні перетворити звичайну поїздку на захоплюючу пригоду. У світі автомобільних подорожей музика стає невід'ємним супутником, створюючи унікальний саундтрековий супровід...

10 п’яних комедій для хорошого настрою

На будь-якій вечірці не обходиться без гарного алкоголю. Він вносить у спілкування необхідну дозу гарного настрою і стирає тісні межі дозволеного в повсякденному житті. Іноді подібні...

Найкращі фільми про баскетбол

Баскетбол вже давно перестав бути тільки спортивною грою. Ця гра мотивує ставати не тільки вищими і сильнішими, але й підштовхує повністю змінити своє життя, знайти...

Найкращі фільми про Олімпіаду

Спорт тисячоліттями надихає людство на високі здобутки. Він підштовхує людей знаходити у собі нові сили та долати себе. Здійсненням цього стала Олімпіада, якій присвячено багато...