«Вогонь в море» допоможе виправити криза мігрантів в Європі

Італійський режисер Джанфранко Розі заявив, що його документальний фільм «Вогонь в море», тріумфував на Берлінале, допоможе вирішити мігрантська криза в Європі. Про це фільммейкер заявив в інтерв’ю виданню Variety.

Картина розповідає про мігрантів, які пливуть з Африки в Європу. Епіцентром зйомок цієї документальної картини був італійський острів Лампедуза. Збираючи матеріал для фільму, режисер провів зі своїми героями на острові цілий рік.

«На відміну від новин, мій фільм розповідає про людей. Мова йде не про кількість. Адже кожен біженець – це, перш за все, людина. Ніхто з них не хоче залишати свої будинки. Але вони змушені. Тому я сподіваюся, фільм змусить глядачів по-іншому подивитися на мігрантів і змінить громадську думку про них … Картина документує трагедію, масштаб якої буде рости в геометричній прогресії. Мій фільм – спроба передбачити те, що є неминучим », – розповів Джанфранко Розі.

Відзначимо, що «Вогонь в море» став першим в історії повнометражним документальним фільмом, який удостоївся головного призу Берлінського кінофестивалю.

Раніше лише один раз документальна стрічка перемагала на цьому кінофорумі. Це було в перший рік проведення фестивалю, коли «Золоті ведмеді» вручалися відразу п’яти фільмів, які представляли різні жанри. Тоді в секції документального кіно відзначили короткометражну стрічку «В долині бобрів» Джеймса Алгара.

+