У комп’ютерній промисловості нормальним явищем вважається створення деталей, компонентів і складання одного пристрою різними компаніями. Мікрочіпи, пам’ять, схеми та плати можуть вироблятися кількома великими концернами, а за їхнє складання відповідає зовсім інша компанія. Особливо це стає помітним на прикладі ноутбуків. Для споживача ж украй важливим залишається питання загальної продуктивності та якості складання самого ноутбука. Мало хто звертає увагу на встановлені окремі компоненти.

Вибираючи ноутбук в Баку, особливу перевагу користувачі віддають компанії, яка відповідає за правильно створену добірку та вибрані Показники заліза. Хто ж залишається найбільш затребуваним на ринку ноутбуків і яка компанія є лідером споживчих симпатій у першій половині 2023 року?

Найпопулярніші виробники ноутбуків

Існує негласний рейтинг компаній, який оцінює загальну якість збірок та кількість варіативності моделей техніки в різних цінових сегментах. Це дуже складна статистика та добірка, яка дещо відрізняється від загальносвітового рейтингу популярності. Якщо говорити про найбільш популярних виробників, потрібно оцінювати компанії за кількістю реальних продажів та часткою ринку, яку вони займають. Виходячи з даних, отриманих із відкритих аналітичних джерел, найбільш популярними у світі залишаються такі компанії:

  1. ASUS. Бренд зареєстрований у Тайвані. Завдяки виробництву як комплектуючих, так і готових виробів вона виграє у конкурентів за рахунок привабливих цін у різних сегментах ринку. За статистикою, 42,1% всіх придбаних ноутбуків за останній рік вироблено ASUS.
  2. Lenovo. Китайський бренд, найбільший виробник комп’ютерної техніки у світі. Найпопулярніший виробник ноутбуків у бюджетному сегменті має частку ринку в розмірі 30,1%.
  3. HP. Американська компанія, розробник апаратного програмного забезпечення. Частка продажів ноутбуків 12,1%, але компанія залишається найбільшим виробником периферії для ПК.
Ноутбук HP

На окрему увагу заслуговує Apple. Оскільки компанія самостійно займається складанням ноутбуків, розробкою та налаштуванням ПЗ на власній операційній системі, вони займають лише 9-е місце у світовому рейтингу продажів з часткою в 0,6%.

виробники ноутбуків 2023
MacBook від Apple

Який вибрати ноутбук?

Загалом, існують шанувальники певних брендів, які вибирають ноутбуки, ґрунтуючись саме на виробнику або використовуваному залізі, але частіше саме широкий модельний ряд і хороші оцінки користувачів стають основою для покупки. Рейтинг не говорить про якість продукції, а лише вказує на хорошу маркетингову стратегію та відмінні пропозиції для споживачів. Вибір конкретної моделі чи виробника — питання індивідуальне і потребує більш детального розгляду.