Намет MSR, модель Elixire

У 2014 році найпопулярніший намет компанії MSR – Hubba Hubba, була знята з виробництва. Здавалося б, в каталозі MSR утворилося прогалина – знятий із виробництва намет пропонував прекрасний компроміс між ціною, довговічністю і комфортом. Однак, ця ніша не залишилася порожньою, бо в світ вийшли абсолютно нові намети американського виробника, серія Elixir.

Давайте розберемо кожний параметр і елемент конструкції наметів Elixir, аби зрозуміти, чому намети відразу ж полюбилися користувачам.

По-перше, поговоримо про каркас. Як і у випадку з моделлю Hubba, каркас — вільностоячий (freestanding), на основі хабової конструкції. Однак, каркас намету Elixir має важливу відмінність – обидві дуги – повно-розмірні, тобто спираються обома кінцями на землю. Це, звісно, додало намету ваги, але, в той же час, здешевшило її виробництво. До того ж, за рахунок повноцінної опори дуг, каркас відрізняється більшою вітростійкістю.

Для зниження кінцевої вартості в серії наметів MSR Elixir відмовилися від застосування алюмінієвих сегментів дуг DAC, що відрізняються високою міцністю при дуже низькій вазі. Замість них використовуються дещо важчі, але надійні сегменти зі сплаву алюмінію, серії 7000.

Намет MSR
Намет MSR

По друге, поговорімо про корисний об’єм намету. Одним з головних позитивних якостей серії Hubba є достатньо великий корисний об’єм намету. Продумана геометрія каркаса серії Elixir дозволила максимально наблизитися до цього ідеалу: добре підібрані місця сходження дуг дозволили забезпечити максимальний простір для голови і плечей для туристів в сидячому положенні. Додатковим плюсом, який істотно підвищує зручність експлуатації намету Elixir, є фірмові входи MSR StayDry, які передбачають спеціальний жолоб з тканини, який відводить убік стік води під час дощу.

Вага. З огляду на сучасні стандарти, намети Elixir абсолютно точно не можна віднести до найлегших наметів. Вага 2-місцевої версії становить 2.64 кг. в повній комплектації, який можна вважати середнім для цього класу. У порівнянні з класичною Hubba Hubba, вага збільшилася на 500 грам, проте потрібно враховувати, що в комплектацію Elixir також входить футпрінт, що додає їй ще 226 грам.

Матеріали наметів MSR Elixir. Необхідність вкластися в задану цінову нішу змусила розробників MSR не тільки відмовитися від використання каркаса DAC, а й ретельно підібрати тканини для пошиття намету.
Отже, для тенту була обрана дуже міцна поліестерова тканина, товщиною 68D, з плетінням RipStop та PU-покриттям. Дно наметів Elixir виготовлене з міцної нейлонової тканини, товщиною 70D з PU-покриттям.
Водостійкість тенту і дна наметів MSR Elixir становить 1500 і 3 000 мм. відповідно.

Першочергово, намети Elixir випускалися в 2-місній та 3-місній версіях. З 2016 року для купівлі доступна 4-місна модифікація, а з 2018 – ще й одномісна версія, яка важить 1.78 кг.

Тепер, вибір за вами, а знайти їх можна в мережі фірмових магазинів Терра Інкогніта!

+