Музика 90-х: закордонні хіти та найкращі виконавці

Десятиліття 90-х залишається одним із найяскравіших та найвпливовіших періодів в історії музики. У цей період індустрія зазнавала помітних трансформацій, відзначених різноманітністю стилів, інноваційними технологіями та безпрецедентним впливом на глобальну поп-культуру.

Симфонія гранжу та року, епоха бой-бендів, зліт електронної музики, і розквіт хіп-хопу — кожен музичний куточок 90-х приніс чудові хіти, які зазвучали у серцях мільйонів слухачів у всьому світі. У цій статті ми поринаємо у спогади про золоту епоху музики 90-х, згадуючи та аналізуючи найпам’ятніші та найвпливовіші хіти, які сформували звучання та дух цього незабутнього десятиліття.

Найкращі пісні 90-х: ТОП-20 музичних хітів

Nirvana – “Smells Like Teen Spirit” (1991): Іконічний рок-хіт, символ гранжової ери.

Britney Spears – “… Baby One More Time” (1998): Дебютний сингл Брітні Спірс, який призвів до її глобальної популярності.

Backstreet Boys – “I Want It That Way” (1999): Один із найвідоміших хітів бой-бенду.

MC Hammer – “U Can’t Touch This” (1990): Запальна пісня з помітним семплом із треку “Super Freak” Ріка Джеймса.

Spice Girls – “Wannabe” (1996): Дебютний сингл Spice Girls, який став гімном жіночої емповермент-ери.

R.E.M. – “Losing My Religion” (1991): Альтернативний хіт, який приніс групі REM. великий успіх.

Whitney Houston – “I Will Always Love You” (1992): Балада з фільму “Охоронець”, що стала однією з найуспішніших пісень усіх часів.

Snap! – “Rhythm Is a Dancer” (1992): Євроденс-хіт, який залишається популярним досі.

Ace of Base – “The Sign” (1993): Хіт, який зробив Ace of Base однією з найуспішніших європейських груп того часу.

No Doubt – “Don’t Speak” (1996): Емоційна балада, що стала символом 90-х років.

Vanilla Ice – “Ice Ice Baby” (1990): Реп-хіт, який швидко став світовим явищем.

TLC – “Waterfalls” (1994): Знаменита R&B-група привнесла в цей трек змішання соціальних тем та гарної музики.

The Fugees – “Killing Me Softly” (1996): Кавер-версія класичної пісні, що стала хітом і вивела The Fugees на новий рівень.

Madonna – “Vogue” (1990): Поп-діва Мадонна привнесла в музику елементи хауса з цим хітом.

Hanson – “MMMBop” (1997): Інфекційний поп-хіт, який зробив братів Хенсон зірками.

2Pac – “California Love” (1995): Реп-гімн, який став одним із найвідоміших треків 90-х.

Shania Twain – “Man! I Feel Like a Woman!” (1999): Кантрі-поп хіт, який став гімном жіночої сили.

Blur – “Song 2” (1997): Енергійний рок-трек, що часто використовувався в кіно та рекламі.

Beastie Boys – “Sabotage” (1994): Енергійний реп-рок, який став хітом групи Beastie Boys.

En Vogue – “My Lovin’ (You’re Never Gonna Get It)” (1992): R & B хіт, що представляє жіночу групу En Vogue у їхньому розквіті.

Ці пісні уособлюють різноманітність музичних напрямів та впливів, характерних для 90-х років.

ТОП-10 зарубіжних виконавців музики у 90-х

Вибрати лише десять виконавців, які представляють безліч жанрів та стилів 90-х років, – складне завдання, враховуючи багатство цього періоду у музиці. Однак ось список десяти ключових виконавців, чиї творчі внески залишили незабутній слід у музичній історії 90-х:

 1. Nirvana: Ікона гранжу та представник альтернативної рок-сцени, Nirvana в особі Курта Кобейна стала символом музичної контркультури 90-х років.
 2. Madonna: Королева поп-музики Мадонна не лише визначала звучання цього десятиліття, але також встановлювала нові стандарти у візуальному мистецтві та шоу-бізнесі.
 3. Tupac Shakur: Іконічний хіп-хоп-артист, Tupac, своїми текстами та чином, вплинув на хіп-хоп і культуру в цілому.
 4. Spice Girls: Ця британська група домінувала у світі поп-музики 90-х, впроваджуючи до неї елементи дівочого емпауерменту та динамічні поп-хіти.
 5. R.E.M.: З їх хітом “Losing My Religion”, R.E.M. стали важливою частиною альтернативної рок-сцени та вплинули на розвиток цього жанру.
 6. Backstreet Boys: Хвилі бой-бенд-манії торкнулися їх, і Backstreet Boys стали одним із найуспішніших гуртів 90-х років, представляючи поп-музику.
 7. Alanis Morissette: Її альбом “Jagged Little Pill” став знаковою подією в історії року та популярності, відбиваючи силу жіночого погляду.
 8. Dr. Dre: Продюсер, репер та підприємець, Dr. Dre став ключовою фігурою у розвитку хіп-хопу, у тому числі з випуском свого альбому The Chronic.
 9. Mariah Carey: Неперевершена вокалістка та автор пісень, Мерайя Кері домінувала в чартах з її безліччю хітів, об’єднуючи поп та R&B.
 10. Beastie Boys: Ця група стала яскравим представником хіп-хоп-культури, впливаючи на її стиль та напрямок у 90-х роках.

Ці артисти не лише домінували у своїх жанрах, а й справили значний вплив на культуру та звучання 90-х.

Spice Girls

Музика 90-х: чому вона досі популярна

Музика 90-х років характеризується безліччю різноманітних стилів та тенденцій, що охоплюють усі від року та поп-музики до хіп-хопу та електронної музики. Ось кілька характерних рис музики цього десятиліття, які роблять її такою унікальною та затребуваною:

 1. Гранж та альтернативний рок: На початку 90-х років гранж став домінуючим жанром з такими групами, як Nirvana, Pearl Jam та Soundgarden. Ці групи визначали звук альтернативного року, що характеризується сирим звучанням, частим використанням дисторшн-гітар та емоційними текстами.
 2. Поп-музика та бой-бенди: У 90-х роках бой-бенди, такі як Backstreet Boys та *NSYNC, стали надзвичайно популярними. Поп-музика стала більш різноманітною і включала різні поджанри, в тому числі поп-рок і поп-реп.
 3. Хіп-хоп та R&B: Це було десятиліття, коли хіп-хоп набув широкого визнання, і з’явилися такі знамениті виконавці, як Tupac Shakur, The Notorious B.I.G. та Wu-Tang Clan. R&B також процвітав із артистами на кшталт Boyz II Men та TLC.
 4. Електронна музика: 90-ті роки були періодом зростання електронної музики з розвитком жанрів, таких як техно, хаус і транс. Рейв-вечірки стали явищем цього часу.
 5. Постгранж та альтернативна музика: До кінця десятиліття різноманітність альтернативних жанрів розширилася, і з’явилося багато гуртів, які змішували стилі, створюючи постгранж, інді-рок та інші поджанри.
 6. Кантрі та поп-кантрі: Музичні артисти, такі як Shania Twain та Garth Brooks, допомогли кантрі-музиці здобути популярність у 90-х роках.
 7. Технологічні інновації: У 90-х роках стали все більш популярними компакт-диски (CD), що суттєво змінило способи виробництва та споживання музики. Також поширення інтернету та цифрових технологій стали важливими факторами для музичної індустрії.
 8. Вплив світових стилів: Багато артистів почали впроваджувати у свої роботи елементи світових музичних стилів, що сприяло подальшому культурному обміну та різноманітності музики.

+