Мел Гібсон і Шон Пенн пишуть Оксфордський словник у трейлері фільму «Геній і безумець»

Історію створення першого Оксфордського словника поклали в основу сюжету драми «Геній і безумець». Головні ролі в картині виконали Мел Гібсон («Хоробре серце») і Шон Пенн («Таємнича ріка»).

Стрічка розповідає про видатного лінгвіста Джеймса Мюррея, у якого не було статусу професора. Щоби впоратися з настільки непростим завданням, як написання словника, він скооперувався з колишнім військовим хірургом Честером Мінором. Правда, останній знаходився на той момент у в’язниці для душевнохворих злочинців. Причиною його ув’язнення стало вбивство випадкового перехожого.

У стрічці також зіграли Наталі Дормер («Гра престолів»), яка втілила образ вдови Елізи Мерретт, чоловіка якої вбив персонаж Пенна. Також у фільмі з’явилися Дженніфер Ель, Йоан Гріффіт, Джеремі Ірвін, Ейдан МакАрдл, Брендан Патрікс, Адам Фергус і Кіран О’Рейлі.

Ця стрічка стала режисерським дебютом для Фарада Сафіна. Зйомки картини проходили в ірландській столиці Дубліні. Фільм «Геній і безумець» поставили за мотивами роману «Хірург Кроуторн» письменника Саймона Вінчестера. Права на екранізацію купили ще в 1999 році.

«Це найбільш емоційна історія над якою я колись працював. Це нагадало мені історію створення соц. мереж. Надії й амбіції Джеймса Мюррея мають разючу подібність із надіями й амбіціями Марка Цукерберга, Стіва Джобса і Білла Гейтса. І саме тому історія створення Оксфордського словника актуальна і в наш час», – сказав Мел Гібсон.

+