Найкращі фільми Європи у 2022 році: вибір Європейської кіноакадемії

11 грудня у Рейк’явіку відбулася 35 церемонія вручення нагород Європейської кіноакадемії. Підвищена увага змогла привернути до себе три фільми, вони брали участь у чотирьох номінаціях. Це сатирична трагікомедія Рубена Естлунда «Трикутник смутку», трилер Алі Аббасі «Вбивця «Святий павук» та драма Лукаса Донта «Близько».

Тріумфатором став “Трикутник”, раніше цей фільм уже оцінили в Каннах, там він отримав Золоту пальмову гілку. Але всі три кінострічки гідні того, щоб стати частиною кінотеки кожного любителя гарного кіно.

Трикутник суми

Всі любителі класики, як у кіно, так і в літературі, чудово знають, що по-справжньому цікава історія почнеться, якщо якусь групу людей закрити в одній локації і на деякий час виключити можливість взаємодії зі світом. У результаті моменту кульмінації кожен персонаж розкриє себе з зовсім нового боку. Це геніальне рішення зробило «Трикутник печалі» найкращим фільмом на двох фестивалях. Глядачі отримали унікальну можливість побачити, як поводяться багаті, знамениті та красиві, опинившись на круїзному лайнері, навіть у цьому райському місці знайдеться трохи часу та бажання на інтриги, а ще на щирі почуття.

Вбивця «Святий павук»

Ще одна історія, сюжет якої складно назвати оригінальним, адже нерідко найстрашніші таємниці приховують від світу ті, хто є у звичайному житті звичайними представниками суспільства. Маніяк і фанатик цілком може бути сім’янином, проводити час з дітьми, щодня ходити на роботу і зустрічатися з друзями, це не заважає виконувати покладену «божественну місію». Так і живе головний герой трилера Алі Аббасі, він вважає своїм обов’язком порятунок суспільства від скверни, а на шляху до цієї мети вбиває повій.

Глядач повинен відразу зрозуміти, що це не детектив, особистість головного героя відома із самого початку. Ця історія набагато глибша, ніж просто розважальний фільм. Таким чином режисер, який раніше був громадянином Ірану, зміг висловити свою особисту думку про відносини в суспільстві в цій країні, дискримінацію за статевою ознакою та потуранням до всього, що відбувається з боку влади.

Близько

Це нетипова драма про дорослішання, як і зазвичай у європейському кіно режисеру вдавалося передати емоційну складову переходу на новий шкільний ступінь, розриву старих зв’язків та побудови нових. Не менш важлива і краса картинки, з візуального погляду фільм прекрасний, це змогли відзначити і критики, і глядачі.

Головні герої – це два хлопчики Лео та Ремі, вони протягом багатьох років були дуже близькими і в результаті сіали справжніми найкращими друзями. Але зараз їм по 13 років і вони переходять до середньої школи, нові однокласники не в захваті від близьких стосунків двох друзів. Через війну тиск суспільства, необхідність створення нових соціальних зв’язків повністю змінюють головних героїв та його відносини. Бажаєте дізнатися, чим усе закінчиться? Тоді обов’язково подивіться цю кінострічку.

ЧИТАТИ ЩЕ

YouTube-канал «Однією правою»: цікаві подорожі по Україні та світу

У тревел блозі «Однією правою» харків’янин Влад подорожує по світу та цікаво розповідає про все, що бачить під час своїх пригод. Мандрівник робить акцент на...

Скажене весілля 2: дивитися онлайн

Події комедії Скажене весілля 2 розгортаються через рік після карколомних пригод, показаних у першій частині стрічки. Українська родина Василя Середюка радо прийняла чорношкірого французького зятя...

Шляхетні волоцюги: дивитися онлайн

Смішна львівська комедія «Шляхетні волоцюги» розказує про двох підприємливих батярів на імена Мірек і Бодя. Їх гасло, яким вони керуються приймаючи будь-які життєві рішення, -...

Від Венери Мілоської до Кардашьян: як змінювалися стандарти краси

Режисер Анна Гінзбург зняла анімаційний короткометражний фільм «Що таке краса?». Раніше режисер зняла фільм «Інтимні частини», заснований на документальних інтерв'ю. Він присвячений сексуальності прямо. Різні аніматори...