Автори популярного кіноблогу Burger Fiction опублікували відео, в якому зібрані кадри з усіх фільмів, які коли-небудь отримували премію «Оскар» за найкращі візуальні ефекти.

Офіційно нагороду в цій категорії почали вручати лише в 1939 році. У 1963 році категорія були розділена на «Кращі спеціальні візуальні ефекти» і «Кращі звукові ефекти». У 1972 році Академія перестала видавати нагороди за кращі візуальні ефекти, замінивши їх «Оскарами» за особливі досягнення, проте незабаром вона знову стала вручатися щорічно. У 1978 році назва категорії було змінено на «Кращі візуальні ефекти».

Але в добірці можна зустріти і більш ранні картини. Вони ставали переможцями в номінаціях, які хоч і називалися інакше, але фактично були аналогами сучасної категорії «Кращі візуальні ефекти».

У  12-хвилинну нарізку увійшли кілька десятків фільмів: від «Крил» Вільяма Уеллмана (1027) і «Тридцяти секунд над Токіо» (1944) Мервіна Лероя до «Гравітації» (2013) Альфонсо Куарона і «Інтерстеллара» Крістофера Нолана (2014).

Цьогоріч за перемогу в цій номінації змагаються фільми «Той, хто біжить по лезу 2049», «Вартові галактики 2»,  «Конг: Острів черепа», «Зоряні війни: Останні джедії», «Війна за планету мавп».