Лозниця розкрив секрет фіналу «Лагідної»

Український фільм «Лагідна», знятий за мотивами оповідання Федора Достоєвського, в Каннах був сприйнятий неоднозначно. В першу чергу, суперечки виникли через його фінальну частину – сон, в якому головну героїню відвозять в якийсь загадковий терем, де над нею проводять суд.

«Усередині терема – будинок з колонами, колонний зал Будинку Союзів, це референс. І далі вона бачить чи то свідчення про неї, чи то якийсь суд над нею, чи якесь прошення про неї» – розповів режисер Сергій Лозниця.

У цій сцені Лозниця акцентує увагу на генералі, який протягом усього фільму був втіленням влади. «Він (генерал) говорить таку просту річ: влада – це ви, не можу я без опори на вас правити. Це ви все це робите, не я» – говорить режисер.

Фінальна частина, на думку Лозниці, логічно завершує кінокартину і немов натякає глядачеві, що не варто звинувачувати лише того, хто несе вирок, оскільки «всі, хто оточують героїню, всі відповідальні за те, що з нею буде робити влада».

«Я не став міняти ні назви, тим більше що вона відповідає, не відрікся від Достоєвського. Хоча Достоєвський мене переміг у цьому сенсі», – додав режисер.

Прем’єра «Лагідної» відбулася в основному конкурсі 70-го Канського кінофестивалю. На думку критиків з різних країн це був один з найбільш сильних фільмів конкурсу, проте він залишився без нагород.

https://www.youtube.com/watch?v=3Sirk40HO48

ЧИТАТИ ЩЕ

Як сервувати стіл: корисні поради

Корисні поради, як зробити святковий стіл не тільки смачним і поживним, але й стильним, а також додати йому новорічної символічності. Сервування Дотримуйтеся єдиної стилістики. Кольори скатертини, посуду,...

3 грудня: яке свято цього дня

Традиційно публікуємо добірку свят, що припадають на 3 грудня. Варто враховувати, що з переходом на новий календар багато церковних свят тепер відзначатимуть у нові дати. Церковні...

«Барбі», «Вартові галактики», «Люксембург, Люксембург» стали найпопулярнішими на MEGOGO

Медіасервіс MEGOGO, лідер серед ОТТ-сервісів в Україні, продовжує ділитися рейтингом популярності контенту серед користувачів платформи. Так, у 3-му кварталі 2023 року MEGOGO ексклюзивно транслював бій...

Мама мене б’є: що робити

Сімейні стосунки між батьками та дітьми можуть бути складними та іноді незрозумілими. Іноді в сім'ях виникають ситуації, коли діти стикаються з фізичним покаранням своїх батьків....