«Море в огне» Джанфранко Рози

Цієї осені на екрани українських кінотеатрів виходять фільми, удостоєні головних призів у світі кінематографа: володар «Золотого ведмедя» Берлінале «Море у вогні» Джанфранко Розі, лауреат премії «Оскар» за найкращий фільм іноземною мовою «Син Саула» Ласло Немеша та володар «Золотої пальмової гілки» Каннського кінофестивалю «Я, Деніел Блейк» Кена Лоуча.

Вже з 15 вересня українські глядачі побачать документальну картину «Море у вогні» італійського режисера Джанфранко Розі. Фільм розповідає про життя острова Лампедуза, через який проходять шляхи біженців з країн Північної Африки. На 66-му Берлінському кінофестивалі картина отримала «Золотого ведмедя», приз Екуменічного (християнського) журі, приз Amnesty International, а також стала найкращим фільмом за версією читачів Berliner Morgenpost.

Джанфранко Розі – дворазовий номінант на премію Європейської кіноакадемії, європейський аналог «Оскара», і володар «Золотого лева» МКФ у Венеції за стрічку «Священна римська кільцева».

Володар «Оскара» за найкращий фільм іноземною мовою – дебют угорського режисера Ласло Немеша «Син Саула» – з’явиться у прокаті 6 жовтня. За сюжетом, серед жахів Аушвіца 1944 року, в’язень, який змушений спалювати тіла співгромадян, намагається знайти собі м орал ьне виправдання у спробі врятувати від вогню тіло хлопчика, що його він приймає за власного сина.

Картина також удостоїлася Гран-прі Канського кінофестивалю і отримала «Золотий глобус» за найкращий іноземний фільм.

11 листопада у прокат виходить переможець 69-го кінофестивалю, володар «Золотої пальмової гілки» – соціальна драма «Я, Деніел Блейк» від патріарха британського кіно Кена Лоуча. Її головний герой – немолодий тесля, який через проблеми зі здоров’ям втрачає можливість заробляти на життя – і стає до нерівного бою з системою соціального забезпечення Британії.

Кен Лоуч – володар почесного «Золотого ведмедя» Берлінале і венеційського «Золотого лева» за внесок у кінематограф. Українська прем’єра стрічки відбудеться у рамках щорічного фестивалю «Нове британське кіно».